Biznes va tadbirkorlik oliy maktabida “ISO 31000:2018 – Xavflarni boshqarish standartini joriy etish” mavzusida 5 kunlik o‘quv kursi tashkil etildi
Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi, “UzAssets” aksiyadorlik jamiyati, “O‘ztransgaz” aksiyadorlik jamiyati va “TÜV Austria”ning O‘zbekistondagi rasmiy hamkori, menejment tizimlarini sertifikatlash organi “CAC” hamkorligida “ISO 31000:2018 - Xavflarni boshqarish standartini joriy etish” mavzusida 5 kunlik o‘quv kursi bo‘lib o‘tdi.
Tadbirni, Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi direktorining o‘rinbosari Xolbayev Baxrom Avazbayevich kirish so‘zi bilan ochib, kursning ahamiyati va ishtirokchilar uchun berishi mumkin bo‘lgan amaliy foydalari haqida so‘zlab berdi. O‘quv kurs ishtirokchilariga zamonaviy metod va yondashuvlarni amaliyotga joriy etish imkoni, shuningdek xavflarni tizimli ravishda aniqlash, baholash va boshqarish ko‘nikmalarini rivojlantirishga yordam berishi takidlab o‘tildi.