Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi Janubiy Koreyaning AJOU Universiteti bilan hamkorlikda 2026-2027-o‘quv yili uchun “ikki diplom” (dual degree) xalqaro dasturi asosida “MBA IT Business” mutaxassisligiga qabul e’lon qilmoqda.
Ta’lim kunduzgi shaklda bo‘lib, birinchi o‘quv yili (1 va 2-semestrlar) O‘zbekistonda, ikkinchi o‘quv yili (3 va 4-qisqa semestrlar) Janubiy Koreyada davom etadi. Dastur yakunida tinglovchilar AJOU Universitetining “MBA IT Busines” va Oliy biznes maktabining “MBA Raqamli iqtisodiyot” magistr diplomlarini oladilar. Qo‘shma ta’lim dasturining bir yillik o‘qitish qiymati 4 000 AQSH dollari hajmida belgilangan.
- O‘qitish xarajatlarini qoplab beradigan davlat boshqaruvi organlari, xo‘jalik birlashmalari, nodavlat notijorat tashkilotlari va tadbirkorlik subyektlarining birinchi rahbarlari imzosi qo‘yilgan o‘qitish uchun kafolat xati;
- Oliy ma’lumot to‘g‘risidagi hujjatning nusxasi;
- Pasport yoki ID karta (imtihon vaqtida asl nusxasi taqdim etiladi);
- Ingliz tilini bilishini tasdiqlovchi IELTS bo‘yicha 5,5 ball, TOEFL bo‘yicha 72 balldan kam bo‘lmagan darajada xalqaro sertifikatlar.

Dual degree: MBA IT Business (AJOU)
The Graduate School of Business and Entrepreneurship, together with AJOU University (South Korea), announces admission for the 2026/2027 academic year for the "MBA IT Business" specialty based on the international "dual degree" program.
Conditions of this program: full-time education, the first academic year (1st and 2nd semesters) are held in Uzbekistan, the second academic year (3rd and 4th semesters) - in South Korea. Upon completion of the program, the students receive diplomas from AJOU University – "MBA IT Business" and Master's degree in "MBA Digital economy" by the Graduate School of Business. The annual tuition fee for the dual degree program is set at $ 4,000.
- a letter of guarantee to cover the costs of training signed by the first heads of public administration bodies, business entities, non-governmental non-profit organizations and business entities;
- a copy of the document on higher education;
- passport or ID card (the original is submitted during the exam);
- a standard document confirming the level of English language proficiency – IELTS – at least 5.0 score, international certificates for TOEFL at the level of at least 72 points.