Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi Janubiy Koreyaning AJOU Universiteti bilan hamkorlikda 2026-2027-o‘quv yili uchun “ikki diplom” (dual degree) xalqaro dasturi asosida “MBA IT Business” mutaxassisligiga qabul e’lon qilmoqda.
Ta’lim kunduzgi shaklda bo‘lib, birinchi o‘quv yili (1 va 2-semestrlar) O‘zbekistonda, ikkinchi o‘quv yili (3 va 4-qisqa semestrlar) Janubiy Koreyada davom etadi. Dastur yakunida tinglovchilar AJOU Universitetining “MBA IT Busines” va Oliy biznes maktabining “MBA Raqamli iqtisodiyot” magistr diplomlarini oladilar. Qo‘shma ta’lim dasturining bir yillik o‘qitish qiymati 4 000 AQSH dollari hajmida belgilangan.
- O‘qitish xarajatlarini qoplab beradigan davlat boshqaruvi organlari, xo‘jalik birlashmalari, nodavlat notijorat tashkilotlari va tadbirkorlik subyektlarining birinchi rahbarlari imzosi qo‘yilgan o‘qitish uchun kafolat xati;
- Oliy ma’lumot to‘g‘risidagi hujjatning nusxasi;
- Pasport yoki ID karta (imtihon vaqtida asl nusxasi taqdim etiladi);
- Ingliz tilini bilishini tasdiqlovchi IELTS bo‘yicha 5,5 ball, TOEFL bo‘yicha 72 balldan kam bo‘lmagan darajada xalqaro sertifikatlar.

Высшая школа бизнеса и предпринимательства совместно с Университетом АJOU (Южная Корея) объявляет приём на 2026/2027 учебный год по специальности "MBA IT Business" на основе международной программы "двойного диплома" (dual degree).
Условия данной программы: дневная форма обучения, первый учебный год (1-й и 2-й семестры) проходят в Узбекистане, второй учебный год (3-й и 4-й короткий семестры) – в Южной Корее. По завершении программы слушатель получает дипломы Университета АJOU «MBA IT Business» и Высшей школы бизнеса со степенью магистра «МВА Цифровая экономика». Годовая стоимость обучения по программе совместного обучения установлена в размере 4000 долларов США.
- Гарантийное письмо на покрытия расходов по обучению за подписью первых руководителей органов государственного управления, хозяйствующих субъектов, негосударственных некоммерческих организаций и субъектов предпринимательства;
- Паспорт или ID-карту (оригинал представляется во время экзамена);
- Документ установленного образца, подтверждающий уровень знания английского языка – IELTS – не менее 5,5 баллов, международные сертификаты по TOEFL на уровне не менее 72 баллов.