O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi Qozon federal universiteti (QFU) bilan hamkorlikda 2026-2027-o‘quv yili uchun “ikki diplom” (dual degree) xalqaro dasturiga qabul e’lon qilmoqda.
Ta’lim (1, 2 va 3 - semestrlar) O‘zbekistonda, (4 - semestr) Rossiyada (Qozon shahrida) davom etadi. Dastur yakunida tinglovchilar Qozon federal universitetining Menejment” va Oliy biznes maktabining “MBAInnovatsion menejment” magistr diplomlarini oladilar. Qo‘shma ta’lim dasturining bir yillik o‘qitish qiymati 2 800 AQSH dollari hajmida belgilangan.
Ta’lim shakli
Yangi o‘quv yilida darslar haftasiga ikki marta, yarim kun davomida o‘tkaziladi.
Haftaning bir kunida tinglovchilar masofaviy ma'ruzalarda ishtirok etadilar, shanba kunlari esa Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi bazasida o‘tkaziladigan kunduzgi seminar hamda amaliy mashg‘ulotlarda qatnashadilar.
Bunday o‘quv jadvali tinglovchilarga kasbiy faoliyatdan ajralmagan holda ishlashni davom ettirish, biznesni boshqarish yoki o‘z karyerasini rivojlantirish imkonini beradi.
• Oliy ma’lumot diplomi va unga ilova (vkladish), shuningdek ularning rus tiliga notarial tasdiqlangan tarjima nusxalari;
• Xalqaro pasport (zagranpasport) nusxasi va uning rus tiliga notarial tasdiqlangan tarjima nusxasi;
• ID-karta yoki fuqarolik pasporti nusxasi (imtihon vaqtida asl nusxasi taqdim etiladi);
• Portfolio  (Portfolio nomzodning akademik, ilmiy, kasbiy va ijtimoiy faoliyatdagi yutuqlarini aks ettiruvchi hujjatlar to‘plami, shu jumladan nomzodning tanlangan ta’lim dasturi va kasbiy rejalari bo‘yicha o‘qishga bo‘lgan qiziqishini asoslovchi motivatsion xatni ham o‘z ichiga oladi);

Высшая школа бизнеса и предпринимательства при Кабинете Министров Республики Узбекистан совместно с Казанским федеральным университетом (КФУ) объявляет набор на международную программу "двойного диплома"(dual degree) на 2026-2027 учебный год.
Условия данной программы: (1-й, 2-й и 3-семестры) проходят в Узбекистане, (4-й семестр) – в России (город Казань). По завершении программы слушатель получает дипломы Казанского федерального университета "Менеджмент" и Высшей школы бизнеса со степенью магистра "MBA - Инновационный менеджмент". Стоимость одного года обучения по совместной образовательной программе составляет 2 800 долларов США.
Формат обучения
В новом учебном году занятия будут проходить два раза в неделю по полдня.
В один из будних дней слушатели будут участвовать в дистанционных лекциях, а по субботам — посещать очные семинарские и практические занятия на базе Высшей школы бизнеса и предпринимательства.
Такой график позволяет продолжать работать, управлять бизнесом или строить карьеру, не выпадая из профессиональной деятельности.
Диплом о высшем образовании с приложением, а также их нотариально заверенные переводы на русский язык;
Копия загран паспорта и его нотариально заверенный перевод на русский язык;
Копия ID-карты или внутреннего паспорта (оригинал предъявляется во время экзамена);
Портфолио (Портфолио представляет собой совокупность документов, подтверждающих академические, научные, профессиональные и общественные достижения кандидата, включая мотивационное письмо, содержащее обоснование заинтересованности в обучении по выбранной образовательной программе и профессиональных планов кандидата);
При наличии — документ (сертификат) установленного образца, подтверждающий уровень владения русским языком.