O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi Qozon federal universiteti (QFU) bilan hamkorlikda 2026-2027-o‘quv yili uchun “ikki diplom” (dual degree) xalqaro dasturiga qabul e’lon qilmoqda.
Ta’lim (1, 2 va 3 - semestrlar) O‘zbekistonda, (4 - semestr) Rossiyada (Qozon shahrida) davom etadi. Dastur yakunida tinglovchilar Qozon federal universitetining Menejment” va Oliy biznes maktabining “MBAInnovatsion menejment” magistr diplomlarini oladilar. Qo‘shma ta’lim dasturining bir yillik o‘qitish qiymati 2 800 AQSH dollari hajmida belgilangan.
Ta’lim shakli
Yangi o‘quv yilida darslar haftasiga ikki marta, yarim kun davomida o‘tkaziladi.
Haftaning bir kunida tinglovchilar masofaviy ma'ruzalarda ishtirok etadilar, shanba kunlari esa Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi bazasida o‘tkaziladigan kunduzgi seminar hamda amaliy mashg‘ulotlarda qatnashadilar.
Bunday o‘quv jadvali tinglovchilarga kasbiy faoliyatdan ajralmagan holda ishlashni davom ettirish, biznesni boshqarish yoki o‘z karyerasini rivojlantirish imkonini beradi.
• Oliy ma’lumot diplomi va unga ilova (vkladish), shuningdek ularning rus tiliga notarial tasdiqlangan tarjima nusxalari;
• Xalqaro pasport (zagranpasport) nusxasi va uning rus tiliga notarial tasdiqlangan tarjima nusxasi;
• ID-karta yoki fuqarolik pasporti nusxasi (imtihon vaqtida asl nusxasi taqdim etiladi);
• Portfolio  (Portfolio nomzodning akademik, ilmiy, kasbiy va ijtimoiy faoliyatdagi yutuqlarini aks ettiruvchi hujjatlar to‘plami, shu jumladan nomzodning tanlangan ta’lim dasturi va kasbiy rejalari bo‘yicha o‘qishga bo‘lgan qiziqishini asoslovchi motivatsion xatni ham o‘z ichiga oladi);

The Graduate School of Business and Entrepreneurship under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan, in collaboration with Kazan Federal University (KFU), announces admissions for the international “dual degree” program for the 2026/2027 academic year.
Program conditions: (Semesters 1, 2, and 3) are conducted in Uzbekistan, while the 4th semester takes place in Russia (Kazan). Upon completion of the program, the student receives degrees from Kazan Federal University in “Management” and from the Graduate School of Business with a Master’s degree “MBA – Innovative Management”. The cost of one year of study under the joint educational program is 2,800 USD.
Learning format
In the new academic year, classes will be held twice a week at noon.
On one of the weekdays, listeners will participate in distance lectures and on Saturdays, they will attend face-to-face seminars and practical classes at the Graduate School of Business and Entrepreneurship.
Such a schedule allows you to continue working, managing a business, or building a career without dropping out of professional activities.
A diploma of higher education with an appendix, as well as its notarized translations into Russian;
A copy of the international passport and its notarized translation into Russian;
A copy of the ID card or internal passport (the original is presented during the exam);
Portfolio (a portfolio is a set of documents confirming the candidate's academic, scientific, professional and social achievements, including a motivational letter containing a justification for interest in studying under the chosen educational program and the candidate's professional plans);
If available, a document (certificate) of the established form confirming the level of proficiency in Russian.