Biznes va tadbirkorlik sohasida trenerlar tayyorlash
Mazkur o‘quv kursi hududlardagi yoshlar, xotin-qizlar hamda aholining tadbirkorlik faoliyatini rivojlantirish, ularning bandligini oshirish va turmush tarzini yaxshilashga ko‘maklashish maqsadida tashkil etilgan. Kurs tadbirkorlik faoliyatini yo‘lga qo‘yishni istagan o‘quvchilar, o‘qituvchilar va o‘zining salohiyatini biznesda sinab ko‘rmoqchi bo‘lgan barcha fuqarolar uchun mo‘ljallangan.
Kursning maqsadi:
Tadbirkorlik ko‘nikmalarini shakllantirish orqali aholining tadbirkorlik faoliyatini yo‘lga qo‘yishiga ko‘maklashish, tadbirkorlik tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash, biznesni tashkil etish bo‘yicha amaliy bilimlarni berish hamda kambag‘allikni qisqartirish va bandlikni oshirish yo‘lida trenerlar va mutaxassislarni tayyorlash.
Kursning vazifalari:
• Tadbirkorlikni rivojlantirish, rag‘batlantirish va huquqiy asoslarini o‘rgatish;
• Tadbirkorlik faoliyatining tashkiliy shakllari, ro‘yxatdan o‘tish tartibi hamda kichik korxonalar faoliyatini yuritish jarayonlarini tushuntirish;

Подготовка тренеров в области бизнеса и предпринимательства
Данный учебный курс организован с целью содействия развитию предпринимательской деятельности молодежи, женщин и населения в регионах, повышения их занятости и улучшения уровня жизни. Курс предназначен для учащихся, преподавателей и всех граждан, желающих начать предпринимательскую деятельность и проверить свои возможности в бизнесе.
Содействие развитию предпринимательской деятельности населения через формирование предпринимательских навыков, поддержка предпринимательских инициатив, предоставление практических знаний по организации бизнеса, подготовка тренеров и специалистов для сокращения бедности и увеличения занятости.
- Развитие и стимулирование предпринимательства и изучение его правовых основ;
- Объяснение организационных форм предпринимательской деятельности, порядка регистрации и ведения деятельности малых предприятий;