Korrupsiya holatlari haqida xabar berish kanallari
Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi faoliyati bilan bogʻliq qonunchilik buzilishi holatlari yoki xodimlarning noqonuniy xatti-harakatlari maʼlum boʻlsa, oliy maktabning “Ishonch telefoni” orqali xabar qilishingiz yoki quyidagi havola orqali maʼlumotlarni toʻldirib yuborishingiz mumkin:
Murojaat yuborish oynasiga oʻtish
Загрузка…
Jismoniy shaxslar va yuridik shaxslarning murojaatlarini “Ishonch telefoni” orqali qabul qilish haftaning ish kunlarida soat 9:00 dan 18:00 ga qadar amalga oshiriladi.
Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi xodimlari tomonidan yoʻl qoʻyilayotgan korrupsiya va boshqa noqonuniy xatti-harakatlar, shuningdek sohaga oid sodir etilgan yoki etilayotgan jinoyatlar va boshqa huquqbuzarliklar haqida xabar berishlari mumkin.
Murojaatlar anonimligi hamda qoʻngʻiroq egasi tomonidan berilgan maʼlumotlar sir saqlanishi kafolatlanadi.

Channels for reporting corruption cases
If you are aware of any violations of the law or illegal actions of employees related to the activities of the Higher School of Business and Entrepreneurship under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan, you can report them via the "Hotline" of the higher school or fill in the information using the following link:
Go to the application submission window
Загрузка…
Applications from individuals and legal entities via the "Hotline" are accepted on weekdays from 9:00 to 18:00.
They can report corruption and other illegal actions committed by employees of the Higher School of Business and Entrepreneurship under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan, as well as crimes and other offenses committed or being committed in the field.
The anonymity of applications and the confidentiality of information provided by the caller are guaranteed.