Sud boshqaruvchilarni tayyorlash
Mazkur o‘quv kursi “Sud boshqaruvchisi” malaka sertifikatini olishni istayotgan mutaxassislar uchun mo‘ljallangan bo‘lib, oliy ma’lumotli va kamida ikki yil ish stajiga ega bo‘lishi, shuningdek sud boshqaruvchilarini tayyorlash tashkilotlarida rahbar lavozimida ishlayotgan mutaxassislar uchun mo‘ljallangan.
Tashkilotlarning inqirozga qarshi boshqaruvi jarayonida sud boshqaruvchisi sifatida faoliyat yurituvchi mutaxassislarga kompleks bilim va amaliy ko‘nikmalarni berish, shuningdek, qarzdor tashkilotlarning moliyaviy sog‘lomlashtirish (barqarorlashuv) jarayoni haqida to‘liq tushuncha shakllantirishdir.
Kurs vazifalari:
- Sud boshqaruvchilari uchun zarur bo‘lgan professional bilimlarni shakllantirish;
- Tashkilotlarning moliyaviy ko‘rsatkichlarini tahlil qilish va xulosalar chiqarish;
- Murakkab moliyaviy holatlarda to‘g‘ri yo‘nalish tanlash hamda oqilona qarorlar qabul qilish ko‘nikmalarini rivojlantirish.
- Sud boshqaruvchilari faoliyatini huquqiy qo‘llab-quvvatlash
- Sud boshqaruvi jarayonida buxgalteriya hisobi va moliyaviy tahlil o‘tkazish
- Sud boshqaruvi obyektlarini baholash
- Inqirozdagi tashkilotlarni boshqarish
O‘qish shakli: masofaviy (Zoom platformasi orqali)
Umumiy o‘quv yuklamasi: 120 soat
Kurs muddati: 1 oy
Darslar vaqti: har kuni 09:00 dan 16:30 gacha
Yakuniy nazorat: test (offlayn shaklda)
Kurs yakunida:
Kurs narxi: 4 620 000 so‘m
Kursga qabul uchun talab etiladigan hujjatlar:
- Pasport nusxasi;
- Oliy ma’lumot to‘g‘risidagi diplom nusxasi yoki xorijiy ta’lim muassasasida olingan hujjatning nostrifikatsiya guvohnomasi;
- Kamida ikki yillik mehnat stajini tasdiqlovchi mehnat daftarchasi nusxasi yoki “Elektron mehnat daftarchasi” tizimidan ko‘chirma;

Подготовка судебных управляющих
Данный учебный курс предназначен для специалистов, желающих получить сертификат квалификации «Судебный управляющий». Участниками курса могут стать лица с высшим образованием и не менее чем двухлетним опытом работы, а также специалисты, занимающие руководящие должности в организациях, осуществляющих подготовку судебных управляющих.
Предоставить специалистам, осуществляющим деятельность в качестве судебных управляющих в процессе антикризисного управления организациями, комплексные знания и практические навыки, а также сформировать полное представление о процессе финансового оздоровления (стабилизации) должников.
• Формирование профессиональных знаний, необходимых судебным управляющим;
• Анализ финансовых показателей организаций и формирование обоснованных выводов;
• Развитие навыков принятия рациональных решений и выбора правильных направлений действий в сложных финансовых ситуациях.
• Правовое обеспечение деятельности судебных управляющих;
• Бухгалтерский учет и проведение финансового анализа в процессе судебного управления;
• Оценка объектов судебного управления;
• Управление организациями, находящимися в кризисном состоянии.
Форма обучения: Дистанционная (через платформу Zoom)
Общая учебная нагрузка: 120 часов
Продолжительность курса: 16 рабочих дней
Время занятий: Ежедневно с 09:00 до 16:30
Итоговый контроль: Тестирование (в офлайн-формате)
По окончании курса:
Слушателям, успешно прошедшим тестовые испытания, выдается государственный сертификат установленного образца.
Стоимость курса: 4 620 000 сумов
Необходимые документы для поступления:
• Копия паспорта;
• Копия диплома о высшем образовании или свидетельство о нострификации документа, полученного в иностранном вузе;
• Копия трудовой книжки или выписка из системы «Электронная трудовая книжка», подтверждающая не менее двух лет трудового стажа;