Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi hamda Janubiy Koreyaning AJOU Universiteti hamkorligida 2026–2027-o‘quv yili uchun “MBA IT Business” Dual Degree xalqaro dasturiga qabul boshlandi!
Zamonaviy iqtisodiyot sharoitida kompaniyalar nafaqat boshqaruvni, balki raqamli texnologiyalarni ham chuqur tushunadigan mutaxassislarga ehtiyoj sezmoqda.
Chunki IT biznes boshqaruvida tezkor va samarali strategiyalarni qo‘llash imkonini berib, jarayonlarni optimallashtiradi hamda barqaror o‘sishni ta’minlaydi.
Bugungi kunda muvaffaqiyatga erishayotgan mutaxassislar va liderlar nafaqat texnologiyani chuqur tushunadi, balki ma’lumotlarga asoslangan holda to‘g‘ri va samarali qarorlar qabul qiladi hamda bozorni global darajada tahlil qila oladi. Eng muhimi esa, ular IT va biznesni uyg‘unlashtirib, zamonaviy muhitda raqobatbardosh ustunlikka erishmoqda.

Высшая школа бизнеса и предпринимательства совместно с AJOU University (Южная Корея) объявляет набор на 2026–2027 учебный год по международной программе двойного диплома «MBA IT Business»!
• В условиях современной экономики компаниям требуются специалисты, которые понимают не только управление, но и глубоко разбираются в цифровых технологиях.
• IT позволяет применять быстрые и эффективные стратегии управления бизнесом, оптимизировать процессы и обеспечивать устойчивый рост.
• Сегодня успешные специалисты и лидеры не только отлично понимают технологии, но и принимают эффективные решения на основе данных, а также способны анализировать рынок на глобальном уровне. Самое важное — они умеют объединять IT и бизнес, достигая конкурентного преимущества в современной среде.