Biznes va tadbirkorlik oliy maktabida "Mahsulot yaratish va boshqarish" mavzusida mahorat darsi bo'lib o'tdi
13-03-2026 | 461
#GSBE #GraduateSchool #Masterclass #ProductManagement
Tadbir doirasida ishtirokchilar mahsulot yaratishning g‘oyadan tortib bozorga chiqarishgacha bo‘lgan asosiy bosqichlarini, bozor tadqiqoti va mijozlar ehtiyojlarini aniqlash usullarini va mahsulotni pozitsiyalash hamda qiymat taklifini shakllantirish tamoyillarini o‘rgandilar.
Uchrashuvda mahsulotni boshqarish vositalari va strategiyalari, jamoaviy ish va mahsulotni ishlab chiqishni rejalashtirishga va amaliy tavsiyalar ishlab chiqish uchun real hayotdagi holatlarni tahlil qilishga alohida e'tibor qaratildi.
Mahorat darsini ALYANS AUTO kompaniyasining marketing, savdo va xizmat ko'rsatish bo'yicha bosh direktor o'rinbosari Sarvar Sobirovich Qodirov olib bordi. Tadbir ishtirokchilarda katta qiziqish uyg'otdi va mahsulotni boshqarish sohasida tajriba almashish uchun foydali platforma bo'lib xizmat qildi.

A master class on "Creating and Managing Products" was held at the Graduate School of Business and Entrepreneurship
13-03-2026 | 459
#GSBE #GraduateSchool #Masterclass #ProductManagement
Within the framework of the event, participants got acquainted with the key stages of product creation - from the idea to entering the market, mastered the methods of market research and identifying customer needs, as well as studied the principles of product positioning and value proposition formation.
Special attention was paid to product management tools and strategies, teamwork and product development planning, as well as analysis of real cases to develop practical recommendations.
The master class was conducted by Kadirov Sarvar Sabirovich, Deputy General Director for Marketing, Sales and Service at ALYANS AUTO. The event sparked lively interest among participants and became a useful platform for exchanging experiences in the field of product management.