2021-yil Biznes va tadbirkorlik oliy maktabiga “Biznesni boshqarish - Master of Business Administration (MBA)” mutaxassisligiga tinglovchi sifatida o‘qishga qabul qilindim. Oliy maktabning ikki yillik magistraturasida o‘qitiladigan zamonaviy o‘quv-fanlari, mahorat darslari va mashg‘ulotlari meni qoil qoldirdi. Oliy maktabda ilmiy-nazariy bilim va ko'nikmalarimni yanada kengaytirishga hamda ularni o‘z ish faoliyatim, ya’ni “UzAuto Motors” aksiyadorlik jamiyati faoliyatiga qo‘llashga harakat qilmoqdaman. Oliy maktabning professor-o‘qituvchilari tomonidan darslar nazariya bilan amaliyotni chambarchas bog‘lab, olib borganligi bu sohada mening professional tajribamni yanada ortishiga ko‘pdan-ko‘p xizmat qildi.   Oliy maktab professor-o‘qituvchilari ko‘magi bilan izlanishlarim natijasida 2023-yil “Korxonalarni fond bozori orqali moliyalashtirish masalalari” mavzusidagi magistrlik dissertatsiya ishimni muvaffaqiyatli a’lo darajada himoya qildim. Men Oliy maktab rahbariyati va professor-o‘qituvchilarining samarali sa’y- harakatlari uchun o‘z minnatdorchiligimni bildiraman!
Xasanov Azizbek Islambayevich
“O‘zbektelekom” Aksiyadorlik Kompaniyasi, bosh mutaxassisi
2021-yil Biznes va tadbirkorlik oliy maktabiga “Biznesni boshqarish - Master of Business Administration (MBA)” mutaxassisligiga tinglovchi sifatida o‘qishga qabul qilindim. Bugungi kunda kompaniyamizdan Oliy maktabda umumiy 50 nafarga yaqin rahbar-xodimlari o‘qib bitirgan. Men ularning tavsiyasiga ko‘ra o‘qishga kirgan edim. Haqiqatan ham Oliy maktabda zamonaviy bilimlarni oldim. O‘qish davrida zamonaviy korporativ va loyiha boshqaruvi, Strategik va operatsion menejment, O‘zgarishlarni boshqarish, Raqamli biznes boshqaruvi, Boshqaruv hisobi va moliyaviy menejment, Biznesda davlat va xususiy sheriklik, Derivativlar, risklar va xedjirlash va boshqa xalqaro standartlardagi fanlarni chuqur o‘rgandim. Eng asosiysi professor-o‘qituvchilar tomonidan nazariy bilimlarni amaliyot bilan bog‘lab olib borilganligi juda yaxshi bo‘ldi. Bundan tashqari men o‘quv jarayonida ko‘plab yangi ma’lumotlarga ega bo‘ldim va g‘oyalarimni amalga oshirishni o‘rgandim. Barcha kurslar keyslar shaklida bo‘lib, juda tushiunarli va qiziqarli qilib tuzilgan. Barcha ma‘ruzalar va mahorat darslari mazmunli, samarali bo‘ldi, men o‘z ishimda ko‘plab maslahat va tavsiyalardan albatta foydalanaman. Ma’lumotni taqdim etishning juda qulay shakli va o‘qitish shakli uchun hamda ish tajribasi bilan o‘rtoqlashayotgan professor-o‘qituvchilarga mehnatlari uchun katta rahmat. Oliy maktab rahbariyatiga yaratilgan sharoitlar uchun o‘z minnatdorchiligimni bildiraman.