Biznes kommunikatsiyasi va xorijiy tillari kafedrasiga hujjat topshirgan professor-o‘qituvchilar diqqatiga!
20-08-2026 | 99
#GSBE #GraduateSchool #Selection #BusinessCommunication #OrganizationalLeadership
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabining Biznes kommunikatsiyasi va xorijiy tillari kafedrasiga hujjat topshirgan professor-o‘qituvchilar nomzodlari tanlovga taklif etiladi.
Tanlov o‘tkazilish sanasi: 2026-yil 26-avgust
Vaqti: Soat 10:00
Manzil: Toshkent shahri, Mirobod tumani, Mirobod ko‘chasi, 25. (Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi binosi)
Muhim eslatma: Nomzodlardan belgilangan vaqtdan 15 daqiqa oldin shaxsini tasdiqlovchi ID-karta (yoki pasport) hamda diplom va sertifikatlarining aslini yoki nusxasini o‘zlari bilan olib kelishlari so‘raladi.

To the attention of professors-teachers who have submitted documents for the Department of Business Communication and Foreign Languages!
20-08-2026 | 101
#GSBE #GraduateSchool #Selection #BusinessCommunication #OrganizationalLeadership
A competition is hereby announced for candidates for positions within the academic and teaching staff who have submitted their documents to the Department of Business Communications and Foreign Languages of the Gradaute School of Business and Entrepreneurship under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan.
Date of the competition: August 26, 2026
Time: 10:00 AM
Address: Tashkent city, Mirobod district, Mirobod street, 25 (the building of the Graduate School of Business and Entrepreneurship)
Important note: Candidates must arrive 15 minutes before the appointed time and have an identity document an ID card (or passport), as well as the originals or copies of diplomas and certificates.