Startap va tadbirkorlik bo‘yicha o‘quv-seminar tashkil etildi
Jizzax Sambhram universiteti BBA fakulteti talabalari uchun startap loyihalari va tadbirkorlik ko‘nikmalarini rivojlantirishga qaratilgan 5 kunlik o‘quv-seminar bo‘lib o‘tdi.
Mazkur seminar Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi Jizzax viloyati hududiy filiali tomonidan tashkil etilib, talabalarning amaliy bilim va ko‘nikmalarini rivojlantirishga qaratilgan.
Seminar doirasida Jizzax hududiy filiali bosh mutaxassisi A. Usmonov ishtirok etib, talabalarga startap g‘oyalarini shakllantirish, biznesni rejalashtirish, marketing asoslari, loyiha ishlab chiqish hamda ularni samarali taqdim etish bo‘yicha amaliy tushunchalar berdi.
O‘quv-seminar davomida ishtirokchilar biznes g‘oyalarni yaratish va rivojlantirish, innovatsion fikrlashni shakllantirish hamda istiqbolli startap loyihalarni ishlab chiqish bo‘yicha zarur bilim va ko‘nikmalarga ega bo‘ldilar.
Ushbu tashabbus talabalarning tadbirkorlik salohiyatini oshirish, innovatsion yondashuvini rivojlantirish hamda kelgusida muvaffaqiyatli biznes loyihalarni amalga oshirishga xizmat qiladi.

Проведён учебный семинар по стартапам и предпринимательству
Для студентов факультета BBA Джизакского университета Sambhram состоялся 5-дневный учебный семинар, направленный на развитие стартап-проектов и предпринимательских навыков.
Данный семинар был организован Джизакским региональным филиалом Высшей школы бизнеса и предпринимательства и направлен на развитие практических знаний и навыков студентов.
В рамках семинара принял участие главный специалист Джизакского регионального филиала А. Усманов, который представил студентам практические знания по формированию стартап-идей, бизнес-планированию, основам маркетинга, разработке проектов и их эффективной презентации.
В ходе учебного семинара участники получили необходимые знания и навыки по созданию и развитию бизнес-идей, формированию инновационного мышления и разработке перспективных стартап-проектов.
Данная инициатива способствует повышению предпринимательского потенциала студентов, развитию инновационного подхода и реализации успешных бизнес-проектов в будущем.