Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi donorlikni rivojlantirishdagi hissasi uchun taqdirlandi
Toshkent shahar “Qon preparatlari” ilmiy-ishlab chiqarish korxonasi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabiga aholi o‘rtasida beg‘araz donorlik harakatini rivojlantirish, donorlik punktlarini tashkil etish hamda qon va uning komponentlarini ixtiyoriy topshirishni targ‘ib qilish bo‘yicha faol ishlari uchun minnatdorchilik bildirdi.
Ijtimoiy ahamiyatga ega tashabbuslarni qo‘llab-quvvatlash, donorlik harakatini rivojlantirish va sog‘liqni saqlash tizimi bilan hamkorlikni mustahkamlashdagi hissasi e’tirofi sifatida Oliy biznes maktabiga “Qon xizmatining faxriy do‘sti” nomli sertifikat topshirildi.
Hamkorlik doirasida Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi jamiyatda fuqarolik mas’uliyatini oshirish va donorlik madaniyatini shakllantirishga qaratilgan ijtimoiy yo‘naltirilgan tashabbuslarni amalga oshirishda ishtirok etdi.
Ta’kidlanishicha, tomonlarning hamkorlikdagi faoliyati donorlik aksiyasini o‘tkazish, xodimlar va tinglovchilar o‘rtasida axborot-tushuntirish ishlarini olib borish, shuningdek, ixtiyoriy qon topshirishni ommalashtirish va sog‘liqni saqlash hamda ta’lim tizimi tashkilotlari o‘rtasidagi hamkorlikni mustahkamlashga xizmat qildi.
Toshkent shahar ilmiy-ishlab chiqarish korxonasi “Qon preparatlari” va Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi o‘rtasidagi hamkorlik sog‘liqni saqlash va ta’lim sohalarida samarali idoralararo hamkorlikning namunasi hisoblanadi.
Tomonlar kelgusida ham donorlik harakatini kengaytirish hamda ijtimoiy ahamiyatga ega loyihalarda fuqarolar ishtirokini oshirishga qaratilgan qo‘shma tashabbuslarni rivojlantirishga tayyor ekanliklarini bildirdilar.

The Graduate School of Business and Entrepreneurship Recognized for Its Contribution to the Development of Blood Donation
15-06-2026 | 391
The Tashkent City Scientific and Production Enterprise “Blood Products” expressed its appreciation to the Graduate School of Business and Entrepreneurship for its active participation in promoting voluntary blood donation among the population, organizing blood donation points and supporting initiatives aimed at raising awareness of voluntary blood and blood component donation.
In recognition of its contribution to the development of the donor movement and the strengthening of cooperation with the healthcare system, the Graduate School of Business was awarded the honorary certificate “Honorary Friend of the Blood Service.”
As part of this cooperation, the Graduater School of Business and Entrepreneurship participated in the implementation of socially oriented initiatives aimed at fostering civic responsibility and promoting a culture of blood donation in society.
It was noted that the joint efforts of the parties contributed to the organization of a blood donation campaign, awareness-raising activities among employees and participants, as well as the promotion of voluntary blood donation and the strengthening of cooperation between healthcare and educational institutions.
The cooperation between the Tashkent City Scientific and Production Enterprise “Blood Products” and the Graduate School of Business and Entrepreneurship serves as an example of effective interagency collaboration in the fields of healthcare and education.
The parties expressed their readiness to continue developing joint initiatives aimed at expanding the donor movement and increasing public engagement in socially significant projects.