Xalqaro ilmiy-amaliy konferensiya materiallari to‘plami
Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi tomonidan 2026-yil 18-may kuni oʻtkazilgan “Innovatsion iqtisodiyotni shakllantirish va boshqarishda barqaror oʻsishga erishish yoʻllari: tadbirkorlik, innovatsiyalar, kichik va oʻrta biznes istiqbollari” mavzusidagi xalqaro ilmiy-amaliy konferensiya materiallari toʻplami nashr etildi.
Toʻplam innovatsion tadbirkorlik xususan, startap ekotizimi, kichik va oʻrta biznes rivojlanishi, barqaror iqtisodiy oʻsish, texnologiyalar, yashil iqtisodiyot hamda moliya kabi yoʻnalishlardagi ilmiy maqola va tezislarni oʻz ichiga olgan.

Proceedings of the international scientific and practical conference
The Graduate School of Business and Entrepreneurship has published the proceedings of the international scientific and practical conference “Pathways to Sustainable Growth in Building and Managing an Innovation-Driven Economy: Entrepreneurship, Innovation and the Prospects of Small and Medium-Sized Businesses”, held on May 18, 2026.
The volume includes scientific articles and abstracts on innovative entrepreneurship including startup ecosystem, the development of small and medium-sized businesses, sustainable economic growth, technology, the green economy, and finance.