Xalqaro ilmiy-amaliy konferensiya materiallari to‘plami
Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi tomonidan 2026-yil 18-may kuni oʻtkazilgan “Innovatsion iqtisodiyotni shakllantirish va boshqarishda barqaror oʻsishga erishish yoʻllari: tadbirkorlik, innovatsiyalar, kichik va oʻrta biznes istiqbollari” mavzusidagi xalqaro ilmiy-amaliy konferensiya materiallari toʻplami nashr etildi.
Toʻplam innovatsion tadbirkorlik xususan, startap ekotizimi, kichik va oʻrta biznes rivojlanishi, barqaror iqtisodiy oʻsish, texnologiyalar, yashil iqtisodiyot hamda moliya kabi yoʻnalishlardagi ilmiy maqola va tezislarni oʻz ichiga olgan.

Сборник материалов международной научно-практической конференции
Высшая школа бизнеса и предпринимательства опубликовала сборник материалов международной научно-практической конференции «Пути достижения устойчивого роста в формировании и управлении инновационной экономикой: предпринимательство, инновации, перспективы малого и среднего бизнеса», состоявшейся 18 мая 2026 года.
В сборник вошли научные статьи и тезисы по таким направлениям, как инновационное предпринимательство включая стартап экосистемы, развитие малого и среднего бизнеса, устойчивый экономический рост, технологии, зелёная экономика и финансы.