Xorazm viloyati Yangiariq tumanida tadbirkorlik bo‘yicha o‘quv-seminar bo‘lib o‘tdi
Xorazm viloyati Yangiariq tumanida Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi Xorazm viloyati hududiy filiali hamda Oila va xotin-qizlar boshqarmasining Yangiariq tuman bo‘limi hamkorligida “Ayollar daftari”ga kiritilgan xotin-qizlar va yoshlar ishtirokida o‘quv-seminar tashkil etildi.
Tadbirda hamkor tashkilotlar, jumladan “Tadbirkorlikni Rivojlantirish Kompaniyasi” AJ, “Mikrokreditbank” ATB, “Elektron onlayn-auksionlarni tashkil etish” AJ hamda boshqa mas’ul idoralar vakillari ishtirok etdilar.
Seminar davomida ishtirokchilarga tadbirkorlik faoliyatini yo‘lga qo‘yish, imtiyozli kreditlardan foydalanish imkoniyatlari, elektron auksionlarda ishtirok etish tartibi hamda biznesni rivojlantirish bo‘yicha amaliy bilim va tushunchalar berildi.
Tadbir savol-javoblar va ochiq muloqot ruhida o‘tkazilib, ishtirokchilar o‘zlarini qiziqtirgan masalalar yuzasidan mutaxassislardan batafsil maslahatlar oldilar.
Mazkur seminarni tashkil etishdan asosiy maqsad xotin-qizlar va yoshlarni tadbirkorlikka keng jalb etish, ularning bandligini ta’minlash hamda iqtisodiy faolligini oshirishdan iborat bo‘ldi.

A training seminar on entrepreneurship was held in the Yangiarik district of the Khorezm region
The event was organized by the Khorezm regional branch of the Graduate School of Business and Entrepreneurship in cooperation with the Yangiarik district office of the Department for Family and Women’s Affairs. Women and young people included in the “Women’s Notebook” participated in the seminar.
Representatives of partner organizations also took part in the event, including the “Entrepreneurship Development Company” JSC, “Microcreditbank” JSCB, the “Organization of Electronic Online Auctions” JSC, as well as other relevant agencies.
During the seminar, participants received practical guidance on establishing entrepreneurial activities, accessing preferential loans, participating in electronic auctions and developing business skills.
The event was held in an open dialogue format with a question-and-answer session, where participants received detailed consultations from specialists on issues of interest.
The main objective of the seminar is to widely engage women and youth in entrepreneurship, ensure their employment and increase their economic activity.