Dehqonobodda aholi va yoshlar uchun tadbirkorlikni rivojlantirishga bag‘ishlangan o‘quv seminari o‘tkazildi
04-06-2026 | 374
#GSBE #GraduateSchool #Women #Youth #Entrepreneurship
Qashqadaryo viloyati Dehqonobod tumanida Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi Qashqadaryo viloyati hududiy filiali hamda Kamambag‘allikni qisqartirish va bandlik boshqarmasi Dehqonobod tuman bo‘limi hamkorligida aholi va yoshlar o‘rtasida tadbirkorlikni rivojlantirishga bag‘ishlangan o‘quv seminari tashkil etildi.
Seminarda Ijtimoiy himoya agentligi Dehqonobod tuman bo‘limi Xotin-qizlar maslahat markazi eksperti O. Norsоatova ishtirok etib, mamlakatimizda inson qadrini ulug‘lash, aholining ijtimoiy himoyaga muhtoj qatlamlarini qo‘llab-quvvatlash borasida amalga oshirilayotgan ishlar haqida ma’lumot berdi.
Tadbir davomida kichik va o‘rta biznes subyektlarini moliyaviy qo‘llab-quvvatlash mexanizmlari, imtiyozli kreditlar ajratish tartibi, biznes ko‘nikmalarini rivojlantirish imkoniyatlari hamda istiqbolli loyihalar xususida taqdimotlar o‘tkazildi.
Shuningdek, tumanda tadbirkorlik muhitini yanada yaxshilash, yoshlar va xotin-qizlarni tadbirkorlik faoliyatiga keng jalb etish, ularning innovatsion g‘oyalarini qo‘llab-quvvatlash va amalga oshirish uchun qulay shart-sharoitlar yaratish masalalari muhokama qilindi.

A training seminar on entrepreneurship development for local residents and youth held in Dehqonobod district
04-06-2026 | 373
A training seminar aimed at developing entrepreneurship among the population and youth was held in Dehqonobod district of Kashkadarya region. The event was organized by the Kashkadarya regional branch of the Graduate School of Business and Entrepreneurship in cooperation with the district department of the Agency for Poverty Reduction and Employment.
The seminar was attended by O. Norsоatova, an expert from the Women’s Support Center of the district department of the Agency for Social Protection, who spoke about national policies aimed at enhancing the value of human dignity, as well as measures supporting socially vulnerable groups of the population.
During the event, participants were introduced to mechanisms of financial support for small and medium-sized enterprises, procedures for obtaining concessional loans, opportunities for developing entrepreneurial skills and promising business projects.
Special attention was given to further improving the entrepreneurial environment in the district, expanding the involvement of youth and women in entrepreneurial activities, supporting their innovative ideas and creating favorable conditions for their implementation.