Dehqonobodda aholi va yoshlar uchun tadbirkorlikni rivojlantirishga bag‘ishlangan o‘quv seminari o‘tkazildi
04-06-2026 | 374
#GSBE #GraduateSchool #Women #Youth #Entrepreneurship
Qashqadaryo viloyati Dehqonobod tumanida Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi Qashqadaryo viloyati hududiy filiali hamda Kamambag‘allikni qisqartirish va bandlik boshqarmasi Dehqonobod tuman bo‘limi hamkorligida aholi va yoshlar o‘rtasida tadbirkorlikni rivojlantirishga bag‘ishlangan o‘quv seminari tashkil etildi.
Seminarda Ijtimoiy himoya agentligi Dehqonobod tuman bo‘limi Xotin-qizlar maslahat markazi eksperti O. Norsоatova ishtirok etib, mamlakatimizda inson qadrini ulug‘lash, aholining ijtimoiy himoyaga muhtoj qatlamlarini qo‘llab-quvvatlash borasida amalga oshirilayotgan ishlar haqida ma’lumot berdi.
Tadbir davomida kichik va o‘rta biznes subyektlarini moliyaviy qo‘llab-quvvatlash mexanizmlari, imtiyozli kreditlar ajratish tartibi, biznes ko‘nikmalarini rivojlantirish imkoniyatlari hamda istiqbolli loyihalar xususida taqdimotlar o‘tkazildi.
Shuningdek, tumanda tadbirkorlik muhitini yanada yaxshilash, yoshlar va xotin-qizlarni tadbirkorlik faoliyatiga keng jalb etish, ularning innovatsion g‘oyalarini qo‘llab-quvvatlash va amalga oshirish uchun qulay shart-sharoitlar yaratish masalalari muhokama qilindi.

В Дехканабадском районе проведён учебный семинар по развитию предпринимательства среди населения и молодёжи
04-06-2026 | 423
В Дехканабадском районе Кашкадарьинской области состоялся учебный семинар, организованный Кашкадарьинским региональным филиалом Высшей школы бизнеса и предпринимательства совместно с районным отделом управления по сокращению бедности и занятости.
В семинаре приняла участие эксперт Центра поддержки женщин районного отдела Агентства социальной защиты О. Норсоатова, которая рассказала о проводимой в стране политике по повышению ценности человеческого достоинства, а также о мерах поддержки социально уязвимых слоёв населения.
В ходе мероприятия были представлены механизмы финансовой поддержки субъектов малого и среднего бизнеса, порядок предоставления льготных кредитов, возможности развития предпринимательских навыков, а также перспективные бизнес-проекты.
Также было уделено внимание вопросам дальнейшего улучшения предпринимательской среды в районе, расширения вовлечения молодёжи и женщин в предпринимательскую деятельность, поддержки их инновационных идей и создания благоприятных условий для их реализации.