Namangan viloyatida tadbirkor ayollar uchun seminar tashkil etildi
Joriy yilning 13 may kuni Namangan shahrida joylashgan “Kasbiy ko‘nikmalar markazi”da Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi Namangan viloyati hududiy filiali hamda “Tadbirkorlikni rivojlantirish kompaniyasi” AJ Namangan viloyati filiali hamkorligida tadbirkor ayollar uchun seminar tashkil etildi.
Mazkur tadbir 2026 yilga mo‘ljallangan hamkorlik rejasi doirasida amalga oshirilib, o‘z faoliyat yo‘nalishlarini kengaytirish istagida bo‘lgan tadbirkor ayollarni qo‘llab-quvvatlashga qaratildi
Seminar davomida kichik va o‘rta tadbirkorlik subyektlari tomonidan amalga oshirilayotgan biznes loyihalar, ishlab chiqarish va xizmat ko‘rsatish sohasidagi tashabbuslar, shuningdek, “Tadbirkorlikni rivojlantirish kompaniyasi” tomonidan taqdim etilayotgan kompensatsiya va qo‘llab-quvvatlash choralari yuzasidan batafsil o‘quv mashg‘ulotlari o‘tkazildi

В Наманганской области организован семинар для женщин-предпринимателей
13 мая текущего года в Центре профессиональных навыков города Наманган состоялся семинар для женщин-предпринимателей, организованный совместно территориальным филиалом Высшей школы бизнеса и предпринимательства Наманганской области и Наманганским областным филиалом АО «Компания по развитию предпринимательства»
Мероприятие было проведено в рамках плана сотрудничества на 2026 год и направлено на поддержку женщин-предпринимателей, стремящихся расширить направления своей деятельности
В ходе семинара были организованы учебные занятия, посвящённые бизнес-проектам субъектов малого и среднего предпринимательства, инициативам в сфере производства и оказания услуг, а также мерам компенсационной и финансовой поддержки, предоставляемым АО «Компания по развитию предпринимательства»