Surxondaryo viloyatida startap dasturlar va ularning ahamiyati
Termiz shahridagi IT Park binosida Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi Surxondaryo viloyati hududiy filiali hamda JOYLINKS IT akademiyasi hamkorligida yoshlar va tadbirkorlikka qiziqqan aholi uchun davra suhbati tashkil etildi.
Tadbir davomida Oliy maktabning Surxondaryo hududiy filialida amalga oshirilayotgan ishlar va o‘quv kurslari, raqamli startap dasturlarini samarali yo‘lga qo‘yish, shuningdek innovatsion ekotizimni rivojlantirish hamda inkubatsiya markazlari faoliyatini takomillashtirish masalalari yoritildi.
Uchrashuv yakunida ishtirokchilar startaplarni rivojlantirish, tadbirkorlikni boshlash hamda innovatsion g‘oyalarni amaliyotga joriy etish bo‘yicha foydali bilim va tavsiyalarga ega bo‘ldilar.

Стартап-программы и их значение в Сурхандарьинской области
В здании IT Park в городе Термез совместно с Сурхандарьинским областным филиалом Высшей школы бизнеса и предпринимательства и IT-академией JOYLINKS был организован круглый стол для молодёжи и населения, интересующегося предпринимательством.
В ходе встречи были освещены деятельность и учебные курсы, реализуемые в региональном филиале Высшей школы, вопросы эффективного внедрения цифровых стартап-программ, а также развития инновационной экосистемы и совершенствования работы инкубационных центров.
По итогам встречи участники получили полезные знания и рекомендации по развитию стартапов, началу предпринимательской деятельности и внедрению инновационных идей на практике.