NNT vakillari uchun malaka oshirish kursining ikkinchi kuni bo‘lib o‘tdi
2026-yil 21-aprel kuni O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabida “O‘zbekiston — 2030” strategiyasi doirasida nodavlat notijorat tashkilotlari vakillari uchun tashkil etilgan “Ijtimoiy ta’sir va notijorat tashkilotlarni boshqarish” yo‘nalishidagi besh kunlik malaka oshirish kursining ikkinchi kuni o‘tkazildi.
Kursning ikkinchi kuni davomida ishtirokchilar uchun “Loyihaviy boshqaruv asoslari”, “Ijtimoiy loyiha ishlanmalarini tayyorlash”, “Ijtimoiy loyihalarni boshqarish xususiyatlari” hamda “Ijtimoiy loyihalar samaradorligini baholash” mavzularida o‘quv mashg‘ulotlari tashkil etildi.
Mashg‘ulotlarni Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi direktor o‘rinbosari B. Xolboyev olib bordi. O‘quv jarayonida ijtimoiy loyihalarni rejalashtirish, ularni amalga oshirish mexanizmlari, natijadorlikni baholashning zamonaviy yondashuvlari hamda NNTlar faoliyatida loyiha boshqaruvining o‘rni yuzasidan amaliy bilim va ko‘nikmalar berildi.
Mazkur o‘quv mashg‘ulotlari nodavlat notijorat tashkilotlari vakillarining kasbiy salohiyatini oshirish, ijtimoiy loyihalarni samarali ishlab chiqish va boshqarish ko‘nikmalarini mustahkamlashga xizmat qildi.

Состоялся второй день курса повышения квалификации для представителей ННО
21 апреля 2026 года в Высшей школе бизнеса и предпринимательства при Кабинете Министров Республики Узбекистан прошёл второй день пятидневного курса повышения квалификации по направлению "Социальное воздействие и управление некоммерческими организациями", организованного для представителей негосударственных некоммерческих организаций в рамках Стратегии "Узбекистан - 2030".
Во второй день курса для участников были организованы учебные занятия на темы "Основы проектного управления," "Подготовка разработок социальных проектов," "Особенности управления социальными проектами" и "Оценка эффективности социальных проектов".
Занятия провёл заместитель директора Высшей школы бизнеса и предпринимательства Б. Холбоев. В ходе учебного процесса участникам были предоставлены практические знания и навыки по планированию социальных проектов, механизмам их реализации, современным подходам к оценке эффективности, а также роли проектного управления в деятельности ННО.
Данные учебные занятия способствовали повышению профессионального потенциала представителей негосударственных некоммерческих организаций, а также укреплению навыков разработки и эффективного управления социальными проектами.