Jizzax davlat pedagogika universitetida innovatsion rivojlanish yo‘llariga bag‘ishlangan seminar bo‘lib o‘tdi
21-04-2026 | 501
Tadbir Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi Jizzax viloyati hududiy filiali, Innovatsion rivojlanish agentligining hududiy bo‘linmasi hamda IT Park viloyat filiali hamkorligida tashkil etildi.
Seminar “Raqamli startaplar dasturini samarali amalga oshirish, oliy ta’lim muassasalarida innovatsion ekotizimni rivojlantirish va inkubatsiya markazlari faoliyatini takomillashtirish” mavzusiga bag‘ishlandi.
Uchrashuv davomida oliy ta’lim muassasalarida innovatsion muhitni kuchaytirish, startap tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash hamda raqamli loyihalarni rivojlantirish masalalari muhokama qilindi. Shuningdek, ishtirokchilar ilmiy-tadqiqot faoliyatini samarali tashkil etish va innovatsion g‘oyalarni amaliyotga tatbiq etish bo‘yicha fikr almashishdi.
Tadbir yakunida innovatsion ekotizimni rivojlantirish, hamkorlikdagi loyihalarni kengaytirish hamda ilmiy-amaliy natijadorlikni oshirish bo‘yicha taklif va tavsiyalar ishlab chiqildi.

В Джизакском государственном педагогическом университете состоялся семинар, посвященный инновационному развитию
21-04-2026 | 500
Мероприятие было организовано совместно Джизакским областным территориальным филиалом Высшей школы бизнеса и предпринимательства, территориальным подразделением Агентства инновационного развития, а также областным филиалом IT Park.
Семинар был посвящён теме «Эффективная реализация программы цифровых стартапов, развитие инновационной экосистемы в высших учебных заведениях и совершенствование деятельности инкубационных центров».
В ходе встречи обсуждались вопросы усиления инновационной среды в высших учебных заведениях, поддержки стартап-инициатив и развития цифровых проектов. Участники также обменялись мнениями по эффективной организации научно-исследовательской деятельности и внедрению инновационных идей в практику.
По итогам мероприятия были разработаны предложения и рекомендации по развитию инновационной экосистемы, расширению совместных проектов и повышению научно-практической результативности.