Biznes va tadbirkorlik oliy maktabiga WORLD EDU 2026 xalqaro ta’lim ko‘rgazma-forumi ishtirokchisining rasmiy nishoni topshirildi
21-04-2026 | 414
#GSBE #GraduateSchool #Education #Exhibition #WorldEdu2026
2026-yil 10-11-aprel kunlari Samarqand shahridagi SOF EXPO maydonida Markaziy Osiyodagi ta’lim sohasidagi eng yirik tadbirlardan biri bo‘lgan WORLD EDU 2026 xalqaro ta’lim ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tdi.
Ko‘rgazma O‘zbekiston hamda Yevropa, Rossiya, Belarus, Qozog‘iston, Turkiya va boshqa mamlakatlarni o‘z ichiga olgan 10 dan ortiq davlatlarning yetakchi universitetlari, ta’lim tashkilotlari, konsalting kompaniyalari va o‘quv markazlarini birlashtirdi.
Ishtirokchilar safida O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi ham ishtirok etib, ko‘rgazmaning faol qatnashchilaridan biri bo‘ldi. Oliy maktab vakillari biznes, boshqaruv va tadbirkorlik sohasida zamonaviy mutaxassislarni tayyorlashga qaratilgan ta’lim dasturlari bo‘yicha batafsil taqdimotlar taqdim etishdi.
Taqdim etilgan dasturlar doirasida ta’limga amaliy yo‘naltirilgan yondashuv, tadbirkorlik kompetensiyalarini rivojlantirish va zamonaviy mehnat bozorida talab qilinadigan ko‘nikmalarni, jumladan, yetakchilik, strategik fikrlash va o‘z loyihalarini ishga tushirish ko‘nikmalarini shakllantirishga alohida e’tibor qaratildi.
Ishtirok yakunlari bo‘yicha Biznes va tadbirkorlik oliy maktabiga WORLD EDU 2026 xalqaro ta’lim ko‘rgazma-forumi ishtirokchisining rasmiy nishoni topshirildi, bu esa muassasaning tadbirdagi faol ishtirokini va xalqaro ta’lim muloqotini rivojlantirishga qo‘shgan salmoqli hissasini tasdiqladi.

The Graduate School of Business and Entrepreneurship was awarded the official badge of a participant in the international educational exhibition-forum WORLD EDU 2026
21-04-2026 | 413
#GSBE #GraduateSchool #Education #Exhibition #WorldEdu2026
On April 10-11, 2026, the WORLD EDU 2026 International Educational Exhibition, one of the largest educational events in Central Asia, was held at the SOF EXPO venue in Samarkand.
The exhibition brought together leading universities, educational organizations, consulting companies and training centers from Uzbekistan and more than 10 countries, including Europe, Russia, Belarus, Kazakhstan, Turkey, and others.
Among the participants was the Graduate School of Business and Entrepreneurship under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan, which was one of the active participants in the exhibition. Representatives of the Graduate School presented in detail educational programs aimed at training modern specialists in the fields of business, management and entrepreneurship.
Within the framework of the presented programs, special attention was paid to a practice-oriented approach to training, developing entrepreneurial competencies, and developing skills in demand in the modern labor market, including leadership, strategic thinking and launching one's own projects.
Following the participation, the Graduate School of Business and Entrepreneurship was awarded the official badge of the participant of the international educational exhibition-forum WORLD EDU 2026, confirming the institution's active participation in the event and significant contribution to the development of international educational dialogue.