Xorazmda yoshlar tadbirkorligi va startaplarni qo‘llab-quvvatlash tashabbuslari
Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi Xorazm viloyati hududiy filiali hamda IT Park Xorazm filiali hamkorligida Xorazm viloyati Bog‘ot tumanida amalga oshirilayotgan tashabbuslar hududda tadbirkorlikni rivojlantirish, startuplarni qo‘llab-quvvatlash va innovatsion ekotizimni mustahkamlashda muhim ahamiyat kasb etmoqda.
Mazkur hamkorlikda yoshlar va tashabbuskor fuqarolar o‘z biznes g‘oyalarini shakllantirish hamda zamonaviy bilim va ko'nikmalarni egallash imkoniyatiga ega bo'lmoqda.
Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi Xorazm viloyati hududiy filiali hamda IT Park Xorazm filiali kelgusida hamkorliklarni yanada kengaytirishni, ayniqsa yoshlar va yosh tadbirkorlarni qo‘llab-quvvatlash orqali ularning innovatsion g‘oyalarini muvaffaqiyatli startup va barqaror biznes loyihalarga aylantirishni o‘z oldiga maqsad qilib qo‘ygan.
Bu kabi tashabbuslar nafaqat hudud iqtisodiyotini rivojlantirishga, balki yangi ish o`rinlari yaratish va yoshlar salohiyatini yuksaltirishga ham xizmat qiladi.

Инициативы по поддержке молодежного предпринимательства и стартапов в Хорезме
Инициативы, реализуемые Хорезмским областным филиалом Высшей школы бизнеса и предпринимательства при Кабинете Министров совместно с Хорезмским филиалом IT Park в Багатском районе Хорезмской области, играют важную роль в развитии предпринимательства, поддержке стартапов и укреплении инновационной экосистемы в регионе.
Благодаря этому сотрудничеству молодёжь и граждане с активной жизненной позицией получают возможность формировать свои бизнес-идеи и приобретать современные знания и навыки.
Региональный филиал Высшей школы бизнеса и предпринимательства Хорезмской области и Хорезмский филиал IT Park стремятся к дальнейшему расширению сотрудничества, особенно путем поддержки молодежи и молодых предпринимателей, превращая их инновационные идеи в успешные стартапы и устойчивые бизнес-проекты.
Подобные инициативы способствуют не только развитию экономики региона, но и созданию новых рабочих мест и повышению потенциала молодёжи.