Andijonda “Startaplar Maktabi” darslari doirasida hamkorlik uchrashuvi bo‘lib o‘tdi
“Tadbirkorlik va biznes asoslari” dasturi doirasida ishtirokchilar tajribali ekspertlar ko‘magida hamda real startap loyihalar misolida o‘z bilim va ko‘nikmalarini mustahkamlab, nazariy bilimlarni amaliy tajriba bilan uyg‘unlashtirmoqda.
Mazkur hamkorlik yoshlar orasida tadbirkorlik madaniyatini rivojlantirish, istiqbolli startap tashabbuslarni qo‘llab-quvvatlash hamda hududda innovatsion ekotizimni mustahkamlashga xizmat qilmoqda.
Kelgusida IT Park bilan o‘zaro manfaatli hamkorlikni kengaytirish, yoshlarning biznes g‘oyalarini rivojlantirish va ularni muvaffaqiyatli loyihalarga aylantirishga har tomonlama ko‘maklashish rejalashtirilgan.

В Андижане в рамках занятий "Школы стартапов" состоялась встреча
В рамках занятий "Школа стартапов" Андижанским областным филиалом Высшей школы бизнеса и предпринимательства совместно с Андижанским филиалом IT Park была организована плодотворная встреча. В мероприятии принял участие руководитель филиала А. Турдиев.
В рамках программы «Основы предпринимательства и бизнеса» участники при поддержке опытных экспертов и на примере реальных стартап-проектов укрепляют свои знания и навыки, сочетая теоретические знания с практическим опытом.
Это партнерство призвано развивать предпринимательскую культуру среди молодежи, поддерживать перспективные стартап-инициативы и укреплять инновационную экосистему в регионе.
В будущем планируется расширить взаимовыгодное сотрудничество с IT-парком, оказывать всестороннюю помощь в развитии бизнес-идей молодёжи и превращении их в успешные проекты.