Chexiyada “Strategic Leadership and Corporate Governance” mavzusida qisqa muddatli kurslar bo‘lib o‘tmoqda
16-04-2026 | 376
#GSBE #GraduateSchool #CzechRepublic #Prague #PIMT #Training
Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi tinglovchilari Chexiya Respublikasi, Praga shahridagi PIMT institutida malaka oshirish va xalqaro tajriba almashish maqsadida qisqa muddatli o‘quv dasturida faol ishtirok etmoqdalar.
Ushbu dastur doirasida ishtirokchilar quyidagi imkoniyatlarga ega bo‘lmoqda:
- xalqaro biznes muhitida bilim va ko‘nikmalarini rivojlantirish
- xorijiy ekspertlar va amaliyotchilar bilan tajriba almashish
- strategik boshqaruv va korporativ boshqaruvning zamonaviy yondashuvlarini o‘rganish
- Yevropaning markazi Praga shahrida professional va madaniy dunyoqarashni kengaytirish
Dastur davomida tinglovchilar amaliy tashriflarda ham qatnashib, real biznes jarayonlari bilan yaqindan tanishmoqdalar. Bu esa ularga nazariy bilimlarni amaliyot bilan uyg‘unlashtirish, ilg‘or Yevropa tajribasini bevosita o‘rganish imkonini bermoqda.Shuningdek, tinglovchilar uchun Germaniyaga ham maxsus biznes ekskursiya tashkil etildi.
Ushbu tashrif tinglovchilarga Yevropa iqtisodiy makonining yana bir muhim davlati misolida biznes muhiti, infratuzilma va korporativ madaniyat bilan yaqindan tanishish imkonini berdi.
Bunday amaliy va xalqaro tashriflar tinglovchilarga Yevropa standartlari asosida ishlab chiqarish, boshqaruv va korporativ madaniyatni chuqurroq anglash imkonini beradi.
Ushbu xalqaro dastur nafaqat bilim va ko‘nikmalarni oshirish, balki yangi hamkorlik aloqalarini yo‘lga qo‘yish, global fikrlashni rivojlantirish uchun ham muhim platforma hisoblanadi.

Short-term courses on "Strategic Leadership and Corporate Governance" are being held in the Czech Republic
16-04-2026 | 496
#GSBE #GraduateSchool #CzechRepublic #Prague #PIMT #Training
Students of the Graduate School of Business and Entrepreneurship are actively participating in a short-term training program at the PIMT Institute in Prague, Czech Republic, to improve their qualifications and exchange international experience.
Within the framework of this program, participants receive the following opportunities: - develop knowledge and skills in the international business environment - exchange experience with foreign experts and practitioners - study modern approaches to strategic and corporate management - to expand professional and cultural horizons in Prague, the center of Europe
During the program, students also participate in practical visits and get acquainted with real business processes. This allows them to combine theoretical knowledge with practice and directly study advanced European experience.
Additionally, a special business tour to Germany was organized for the students. This visit allowed the participants to get acquainted with the business environment, infrastructure and corporate culture of another important country of the European economic space.
Such practical and international visits allow students to gain a deeper understanding of production, management and corporate culture based on European standards.
This international program is an important platform not only for enhancing knowledge and skills but also for establishing new partnerships and developing global thinking.