Elektron tijorat va wildberries: amaliy bilimlar sari muhim qadam
Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi Surxondaryo viloyati hududiy filiali tomonidan Termiz shahrida “Marketing xizmatlari hamda Wildberries platformasida savdolarni boshlash” mavzusida davra suhbati tashkil etildi. Tadbir IT Park Surxondaryo hududiy filiali bilan hamkorlikda “Inkubatsiya” dasturi tinglovchilari uchun o‘tkazildi va elektron tijorat yo‘nalishida amaliy bilimlarni oshirishga qaratildi.
Uchrashuv davomida ishtirokchilarga elektron tijoratning zamonaviy imkoniyatlari, Wildberries platformasida savdoni boshlash bosqichlari, marketplaceda ro‘yxatdan o‘tish va mahsulot joylashtirish jarayonlari haqida batafsil ma’lumot berildi. Shu bilan birga, buyurtmalarni boshqarish, logistika jarayonlarini tashkil etish, to‘lov tizimlari bilan ishlash va marketing xizmatlari orqali savdoni rivojlantirish masalalari ham amaliy misollar asosida tushuntirildi.
Tadbirning asosiy maqsadi tinglovchilarda xalqaro elektron savdo platformalaridan samarali foydalanish ko‘nikmalarini shakllantirish, real savdo jarayonlarini chuqur anglash va Wildberries platformasida mustaqil savdoni yo‘lga qo‘yish uchun zarur bilim va tajribani berishdan iborat bo‘ldi. Interaktiv muloqot tarzida o‘tgan uchrashuv davomida ishtirokchilar real keyslar asosida muhokamalar o‘tkazishdi hamda o‘zlarini qiziqtirgan savollarga mutaxassislardan aniq va amaliy javoblar olishdi.
Natijada tinglovchilar elektron tijorat asoslarini yanada chuqurroq anglab, marketplace orqali o‘z biznesini boshlash bo‘yicha aniq yo‘l xaritasiga ega bo‘ldilar. Zamonaviy savdo platformalarida ishlash ko‘nikmalarini rivojlantirishga erishdilar.

E-commerce and wildberries: an important step toward practical knowledge
The Surkhandarya regional branch of the Graduate School of Business and Entrepreneurship in the city of Termez organized a discussion meeting on the topic "Marketing services and sales launch on the Wildberries platform." The event was held jointly with the Surkhandarya regional branch of IT Park for listeners of the Incubation program and was aimed at increasing practical knowledge in the field of e-commerce.
During the event, participants were provided with detailed information on modern e-commerce opportunities, the stages of starting sales on the Wildberries platform and the processes of registering and placing goods on the marketplace. At the same time, issues regarding order management, organizing logistics processes, working with payment systems, and developing trade through marketing services were explained using practical examples.
The main goal of the event was to develop listeners' skills in effectively using international electronic trading platforms, gain a deep understanding of real trading processes and provide the necessary knowledge and experience for independent trading on the Wildberries platform. During the meeting, which was held in an interactive dialogue format, discussions were held based on real cases and participants received comprehensive and practical answers from specialists to their questions.
As a result, the listeners gained a deeper understanding of e-commerce fundamentals and a clear roadmap for starting their own businesses through the marketplace. They managed to develop their skills in working on modern trading platforms.