Kelajak startaplari: Mirishkor tumanida innovatsion g‘oyalar va imkoniyatlar bo‘yicha targ‘ibot-tashviqot tadbiri
13-04-2026 | 508
Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi Qashqadaryo hududiy filiali hamda Qarshi yoshlar texnoparki hamkorligida Mirishkor tumanida “Kelajak startaplari” mavzusida targ‘ibot-tashviqot tadbiri tashkil etildi.
Tadbirda startap loyihalar yaratish bosqichlari, Texnopark faoliyati va startapchilar uchun yaratilgan imkoniyatlar, innovatsion g‘oyalarni qo‘llab-quvvatlash mexanizmlari yuzasidan batafsil ma’lumotlar berildi.
Seminar ochiq muloqot shaklida o‘tkazilib, ishtirokchilar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga mutaxassislardan javob oldilar. Ushbu tadbir yoshlarning startap faoliyatiga qiziqishini oshirish va innovatsion tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlashga xizmat qildi.

Стартапы будущего: информационно-просветительское мероприятие об инновационных идеях и возможностях в Миришкорском районе
13-04-2026 | 506
Кашкадарьинский региональный филиал Высшей школы бизнеса и предпринимательства совместно с Каршинским молодежным технопарком организовали информационно-просветительское мероприятие на тему "Стартапы будущего" в Миришкорском районе.
На мероприятии была представлена подробная информация об этапах создания стартап-проектов, деятельности Технопарка и возможностях, созданных для стартаперов, механизмах поддержки инновационных идей.
Семинар прошел в форме открытого диалога, участники получили ответы от специалистов на интересующие их вопросы. Данное мероприятие послужило повышению интереса молодежи к стартап-деятельности и поддержке их инновационных инициатив.