Samarqandda WORLD EDU 2026 xalqaro ta’lim ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tmoqda
SOF EXPO SAMARKAND majmuasida WORLD EDU 2026 xalqaro ta’lim ko‘rgazmasi o‘tkazilmoqda. Unda dunyoning yetakchi oliy ta’lim muassasalari, ta’lim tashkilotlari va mutaxassislari ishtirok etmoqda.
Tadbirda boshqaruv, tadbirkorlik va innovatsiyalar sohasida zamonaviy ta’lim dasturlarini taqdim etuvchi Oliy biznes va tadbirkorlik maktabi vakillari ham ishtirok etmoqda. Oliy maktab vakillari bo‘lajak tinglovchilar uchun maslahat uchrashuvlari o‘tkazib, o‘zlarining amaliy tajribalari va bitiruvchilarning karyera imkoniyatlari haqida batafsil ma’lumot berdilar.
Ko‘rgazma O‘zbekiston hamda Yevropa, Rossiya, Belarus, Qozog‘iston, Turkiya va boshqa mamlakatlarni o‘z ichiga olgan 10 dan ortiq davlatlarning yetakchi universitetlari, ta’lim tashkilotlari, konsalting kompaniyalari va o‘quv markazlarini birlashtiradi. Bu esa uning Markaziy Osiyodagi ta’lim sohasidagi eng yirik tadbirlardan biri maqomiga ega ekanini tasdiqlaydi.
Uchrashuv doirasida taqdimotlar, mahorat darslari va ta’lim sohasi mutaxassislari bilan ochiq muloqotlar ham tashkil etilmoqda. Xalqaro hamkorlik va global mehnat bozorida talab yuqori bo‘lgan kasbiy ko‘nikmalarni rivojlantirishga alohida e’tibor qaratilmoqda.
Ushbu tadbir tinglovchilar va talabalar uchun muhim platformaga aylandi. U ta’lim tashkilotlari vakillari bilan bevosita muloqot qilish hamda ta’lim dasturlari, qabul talablari va xalqaro amaliyotlar haqida batafsil ma’lumot olish imkonini yaratdi.

В Самарканде проходит международная образовательная выставка WORLD EDU 2026
В комплексе SOF EXPO SAMARKAND проходит международная образовательная выставка WORLD EDU 2026. В ней принимают участие ведущие мировые высшие учебные заведения, образовательные организации и специалисты.
Среди участников выставки Высшая школа бизнеса и предпринимательства, которая представляет современные образовательные программы в области управления, предпринимательства и инноваций. Представители Высшей школы проводят консультации для будущих слушателей, делятся практическим опытом и рассказывают о карьерных перспективах выпускников.
Выставка объединяет ведущие университеты, образовательные организации, консалтинговые компании и учебные центры из Узбекистана и более чем 10 стран мира, включая Европу, Россию, Беларусь, Казахстан, Турцию и другие страны, что подтверждает её статус одного из крупнейших событий в сфере образования в Центральной Азии.
В рамках мероприятия также проходят презентации, мастер-классы и открытые встречи с экспертами в сфере образования. Особое внимание уделяется международному сотрудничеству и развитию профессиональных навыков, востребованных на глобальном рынке труда.
Мероприятие стало важной платформой для абитуриентов и студентов, предоставляя возможность напрямую пообщаться с представителями университетов, узнать об образовательных программах, условиях поступления и международных стажировках.