Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi IT PARK bilan hamkorlikda hududlarda innovatsion tadbirkorlikni rivojlantirmoqda
02-04-2026 | 469
2026 yil 2 aprel kuni Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi va IT PARK o‘rtasida ikki tashkilotning hududiy filiallari ishtirokida onlayn muloqot bo‘lib o‘tdi.
Onlayn uchrashuvning asosiy maqsadi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi hududiy filiallari va IT PARK hududiy filiallari o‘rtasida hamkorlikni mustahkamlash, hududlarda innovatsion tadbirkorlik va startaplarni rivojlantirish bo‘yicha tadbirlar, qo‘shma loyihalar va o‘quv kurslari tashkil etishga e’tibor qaratildi.
Shuningdek, hududlarda texnologik tadbirkorlik sohasida kadrlar malakasini oshirish, aholi orasida raqamli savodxonlikni rivojlantirish hamda yosh tadbirkorlarning innovatsion g‘oyalarini amalga oshirishda hamkorlik qilish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Uchrashuv davomida Oliy biznes maktabi va IT PARK o‘rtasida joylarda yoshlarning startap tashabbuslarini rivojlantirish, innovatsion g‘oyalar va yangi biznes loyihalarni amalga oshirish hamda hududlarda birgalikda startap ekotizimini qo‘llab-quvvatlash belgilab olindi.

The Graduate School of Business and Entrepreneurship and IT PARK Jointly Advancing Innovative Entrepreneurship across the Regions
02-04-2026 | 484
On April 2, 2026, an online meeting was held with the participation of the regional branches of the Graduate School of Business and Entrepreneurship and the regional branches of IT PARK.
The primary objective of the online meeting was to strengthen cooperation between the regional branches of the Graduate School of Business and Entrepreneurship and the regional branches of IT PARK, with a focus on organizing events, joint projects, and training courses aimed at fostering innovative entrepreneurship and startup development across the regions.
Special attention was also given to the professional development of personnel in technological entrepreneurship within the regions, improving digital literacy among the population, and assisting young entrepreneurs with the implementation of their innovative ideas.
During the meeting, the Graduate School of Business and IT PARK reached an agreement to foster local youth startup initiatives, implement innovative ideas and new business projects, and jointly support the startup ecosystem in the regions.