Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi IT PARK bilan hamkorlikda hududlarda innovatsion tadbirkorlikni rivojlantirmoqda
02-04-2026 | 469
2026 yil 2 aprel kuni Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi va IT PARK o‘rtasida ikki tashkilotning hududiy filiallari ishtirokida onlayn muloqot bo‘lib o‘tdi.
Onlayn uchrashuvning asosiy maqsadi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi hududiy filiallari va IT PARK hududiy filiallari o‘rtasida hamkorlikni mustahkamlash, hududlarda innovatsion tadbirkorlik va startaplarni rivojlantirish bo‘yicha tadbirlar, qo‘shma loyihalar va o‘quv kurslari tashkil etishga e’tibor qaratildi.
Shuningdek, hududlarda texnologik tadbirkorlik sohasida kadrlar malakasini oshirish, aholi orasida raqamli savodxonlikni rivojlantirish hamda yosh tadbirkorlarning innovatsion g‘oyalarini amalga oshirishda hamkorlik qilish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Uchrashuv davomida Oliy biznes maktabi va IT PARK o‘rtasida joylarda yoshlarning startap tashabbuslarini rivojlantirish, innovatsion g‘oyalar va yangi biznes loyihalarni amalga oshirish hamda hududlarda birgalikda startap ekotizimini qo‘llab-quvvatlash belgilab olindi.

Высшая школа бизнеса и предпринимательства в сотрудничестве с IT PARK развивает инновационное предпринимательство в регионах
02-04-2026 | 485
#GSBE #GraduateSchool #ITPark #Innovative #Entrepreneurship
2 апреля 2026 года состоялась онлайн-встреча с участием региональных филиалов Высшей школы бизнеса и предпринимательства и IT PARK.
Основной целью онлайн-встречи стало укрепление сотрудничества между региональными филиалами Высшей школы бизнеса и предпринимательства и IT PARK, а также концентрация усилий на организации мероприятий, совместных проектов и учебных курсов, направленных на развитие инновационного предпринимательства и стартапов в регионах.
Также особое внимание было уделено вопросам повышения квалификации кадров в сфере технологического предпринимательства в регионах, развития цифровой грамотности среди населения и содействия в реализации инновационных идей молодых предпринимателей.
В ходе встречи между Высшей школой бизнеса и IT Park была достигнута договоренность о развитии молодежных стартап-инициатив на местах, реализации инновационных идей и новых бизнес-проектов, а также о совместной поддержке стартап-экосистемы в регионах.