Qimmatli qog‘ozlar Markaziy depozitariysi faoliyati bo‘yicha mahorat darsi
Professor-o‘qituvchilar, tinglovchilar va mehmonlar Biznes va tadbirkorlik oliy maktabida o‘tkazilgan «Qimmatli qog‘ozlar Markaziy depozitariysining bugungi faoliyati, uning kapital bozordagi o‘rni va rivojlanishining asosiy yo‘nalishlari» mavzusidagi mahorat darsida ishtirok etdilar.
Mahorat darsini Qimmatli qog‘ozlar Markaziy depozitariysi Bosh direktor maslahatchisi va xalqaro bank-moliya sohasida ko‘p yillik tajribaga ega mutaxassis Qahramon Sobirov olib bordi.
Mahorat darsining asosiy masalasi - depozitariy faoliyatidagi o‘zgarishlar, uning kapital bozorini rivojlantirishdagi ahamiyati va kelajakdagi rivojlanish yo‘nalishlarini muhokama qilish.
Tadbir davomida quyidagi mavzular ko‘rib chiqildi:
- Markaziy depozitariy faoliyatida so‘nggi yillarda amalga oshirilgan o‘zgarishlar va yaqin kelajakdagi rejalar;
- O‘zbekiston kapital bozorida yuz berayotgan jarayonlar va uning rivojlanishining asosiy yo‘nalishlari.

Masterclass on the activities of the Central Securities Depository
Professors-teachers, listeners and guests participated in the masterclass on the topic "Current activities of the Central Securities Depository, its role in the capital market and main directions of its development" held at the Graduate School of Business and Entrepreneurship.
The masterclass was conducted by Kahramon Sobirov, Advisor to the General Director of the Central Securities Depository and a specialist with many years of experience in the field of international banking and finance.
The main issue of the masterclass is to discuss changes in the activities of the depository, its importance in the development of the capital market and future development directions.
The following topics were considered during the event:
- Changes in the activities of the Central Depository in recent years and plans for the near future; - Processes taking place in the capital market of Uzbekistan and the main directions of its development.
The event allowed participants to gain practical knowledge about modern processes in the securities market and exchange experiences with leading experts in the field.