O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabiga AQShning xalqaro biznes va jahon iqtisodiyoti bo‘yicha ekspertlari, nufuzli ta’lim muassasasi “Rutgers Business School” professorlarining Professor Farrokh Langdana, Professor Shen Yeniyurt tashrifi amalga oshiriladi.
Tashrif doirasida “Executive Vision 2026: AQSh bozori va xalqaro raqobat strategiyalari” mavzusida xalqaro savdo aloqalarining zamonaviy tendensiyalari, eksport-import operatsiyalarini samarali tashkil etish, tashqi bozorlarga chiqish strategiyalari, global bozorlarda barqaror raqobat ustunligini shakllantirish omillari hamda strategik boshqaruvning innovatsion yondashuvlariga bag‘ishlangan ochiq axborot sessiyasi tashkil etiladi.
Tadbirda quyidagilarga e’tibor qaratiladi:
- Savdo ziddiyatlari: ularning ta’siri va muzokara olib borish strategiyalari
- Amerikalik mijoz: AQShda marketing yuritish xususiyatlari
Uchrashuvda ishtirokchilar uchun jahon iqtisodiyotida savdo ziddiyatlari, tarif cheklovlari va geosiyosiy o‘zgarishlar kuchayib borayotgan sharoitda strategik qaror qabul qilish, samarali muzokaralar olib borish va barqaror rivojlanish strategiyalarini shakllantirish bo‘yicha amaliy tavsiyalar beriladi.
Shu bilan birga, Oliy biznes maktabida ijrochi rahbarlar va top-menejerlar uchun amalga oshirilishi rejalashtirilgan xalqaro o‘quv dasturlari bilan tanishish imkoniyati ham bo‘ladi.
Ishtirokchilar uchun xorijiy biznes muhiti bilan bevosita tanishish, yetakchi xalqaro ekspertlar bilan muloqot qilish hamda ilg‘or kompaniyalar faoliyatini o‘rganish maqsadida xorijga o‘quv tashriflari tashkil etilishi nazarda tutilmoqda.
Joylar soni cheklangan.
Tadbir ingliz va o‘zbek tillarida olib boriladi
Sana: 17-mart, 2026-yil Vaqti: 09:00 Manzil: Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi. Toshkent shahri, Mirobod tumani, Mirobod ko‘chasi, 25-uy. (5-qavat, 4-auditoriya) Telefon: 71 239-03-03

#GSBE #GraduateSchool #Informationsession #RutgersBusinessSchool
The Graduate School of Business and Entrepreneurship under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan will be visited by US experts on international business and the world economy, professors of the prestigious educational institution "Rutgers Business School" (Professor Farrokh Langdana, Professor Shen Yeniyurt).
Within the framework of the visit, organize an open information session on the topic "Executive Vision 2026: US Market and International Competition Strategies", dedicated to modern trends in international trade relations, effective organization of export-import operations, strategies for entering foreign markets, factors for forming a sustainable competitive advantage in global markets and innovative approaches to strategic management.
At the event, attention will be paid to:
- Trade Conflicts: Their Impact and Negotiation Strategies
- American Customer: Features of Marketing in the USA
During the meeting, participants will receive practical recommendations for making strategic decisions, conducting effective negotiations and formulating sustainable development strategies in the context of growing trade conflicts, tariff restrictions and geopolitical changes in the global economy.
At the same time, the Graduate School of Business will have the opportunity to familiarize itself with international training programs planned for executive leaders and top managers.
It is planned to organize training trips abroad for participants to directly familiarize themselves with the foreign business environment, communicate with leading international experts, and study the activities of leading companies.
Limited seats available.
The event will be held in English and Uzbek Date: March 17, 2026 Time: 09:00 Address: Graduate School of Business and Entrepreneurship. Tashkent city, Mirabad district, Mirabad street, 25. (5th floor, auditorium 4) Phone: 71 239-03-03