O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabiga AQShning xalqaro biznes va jahon iqtisodiyoti bo‘yicha ekspertlari, nufuzli ta’lim muassasasi “Rutgers Business School” professorlarining Professor Farrokh Langdana, Professor Shen Yeniyurt tashrifi amalga oshiriladi.
Tashrif doirasida “Executive Vision 2026: AQSh bozori va xalqaro raqobat strategiyalari” mavzusida xalqaro savdo aloqalarining zamonaviy tendensiyalari, eksport-import operatsiyalarini samarali tashkil etish, tashqi bozorlarga chiqish strategiyalari, global bozorlarda barqaror raqobat ustunligini shakllantirish omillari hamda strategik boshqaruvning innovatsion yondashuvlariga bag‘ishlangan ochiq axborot sessiyasi tashkil etiladi.
Tadbirda quyidagilarga e’tibor qaratiladi:
- Savdo ziddiyatlari: ularning ta’siri va muzokara olib borish strategiyalari
- Amerikalik mijoz: AQShda marketing yuritish xususiyatlari
Uchrashuvda ishtirokchilar uchun jahon iqtisodiyotida savdo ziddiyatlari, tarif cheklovlari va geosiyosiy o‘zgarishlar kuchayib borayotgan sharoitda strategik qaror qabul qilish, samarali muzokaralar olib borish va barqaror rivojlanish strategiyalarini shakllantirish bo‘yicha amaliy tavsiyalar beriladi.
Shu bilan birga, Oliy biznes maktabida ijrochi rahbarlar va top-menejerlar uchun amalga oshirilishi rejalashtirilgan xalqaro o‘quv dasturlari bilan tanishish imkoniyati ham bo‘ladi.
Ishtirokchilar uchun xorijiy biznes muhiti bilan bevosita tanishish, yetakchi xalqaro ekspertlar bilan muloqot qilish hamda ilg‘or kompaniyalar faoliyatini o‘rganish maqsadida xorijga o‘quv tashriflari tashkil etilishi nazarda tutilmoqda.
Joylar soni cheklangan.
Tadbir ingliz va o‘zbek tillarida olib boriladi
Sana: 17-mart, 2026-yil Vaqti: 09:00 Manzil: Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi. Toshkent shahri, Mirobod tumani, Mirobod ko‘chasi, 25-uy. (5-qavat, 4-auditoriya) Telefon: 71 239-03-03

В Высшую школу бизнеса и предпринимательства при Кабинете Министров Республики Узбекистан состоится визит экспертов из США в области международного бизнеса и мировой экономики, профессоров престижной учебной школы Rutgers Business School: профессора Farrokh Langdana и профессора Shen Yeniyurt.
В рамках визита будет организована открытая информационная сессия на тему «Executive Vision 2026: рынок США и стратегии международной конкуренции», посвящённая современным тенденциям международных торговых отношений, эффективной организации экспортно-импортных операций, стратегиям выхода на внешние рынки, факторам формирования устойчивого конкурентного преимущества на глобальных рынках, а также инновационным подходам стратегического управления.
На мероприятии будет уделено внимание следующим темам:
- Торговые конфликты: их влияние и стратегии ведения переговоров
- Американский клиент: особенности ведения маркетинга в США
На встрече участникам будут предоставлены практические рекомендации по принятию стратегических решений, проведению эффективных переговоров и формированию стратегий устойчивого развития в условиях усиления торговых конфликтов, тарифных ограничений и геополитических изменений в мировой экономике.
Кроме того, участники смогут ознакомиться с международными учебными программами для руководителей и топ-менеджеров, которые планируется реализовать в Высшей школе бизнеса.
Для участников планируется организация учебных поездок за границу с целью непосредственного знакомства с иностранной деловой средой, общения с ведущими международными экспертами и изучения деятельности передовых компаний.
Количество мест ограничено.
Мероприятие будет проводиться на английском и узбекском языках. Дата: 17 марта 2026 года Время: 09:00 Адрес: Высшая школа бизнеса и предпринимательства, г. Ташкент, Мирабадский район, улица Мирабад, дом 25 (5-й этаж, аудитория 4) Телефон: 71 239-03-03