Biznes va tadbirkorlik oliy maktabida “Biznesni boshqarish: muammolar, samaradorlik va raqobatbardoshlik” mavzusida seminar-trening bo‘lib o‘tdi
04-03-2026 | 457
#GSBE #GraduateSchool #Trening #BusinessManagement
Seminar-treningda ko‘p yillik amaliy tajribaga ega tadbirkor, Office-Market, MFaktor va Dekos kompaniyalari asoschisi Hasan Mamasaidov va “Biznesni boshqarish va tadbirkorlik (MBA)” kafedrasi professor-o‘qituvchilari tinglovchilar bilan biznesni samarali boshqarish masalalari yuzasidan o‘z tajriba va bilimlari bilan o‘rtoqlashishdi.
Tadbir davomida biznesni boshqarish jarayonida uchraydigan dolzarb muammolarni aniqlash va tahlil qilish, zamonaviy boshqaruv usullarini qo‘llash, samaradorlikni oshirish mexanizmlarini amaliyotga joriy etish masalalari keng yoritildi.
Uchrashuvda raqobatbardoshlikni ta’minlash strategiyalarini ishlab chiqish, nazariy bilimlarni amaliy tajriba bilan uyg‘unlashtirish va yangi boshqaruv ko‘nikmalarini shakllantirish yuzasidan atroflicha fikr almashishdi.
Tinglovchilar mavzuga katta qiziqish bildirishdi, real biznes tajribasi asosida keltirilgan misollar yuzasidan o‘z fikrlarini bayon etishdi, samaradorlik ko‘rsatkichlari va boshqaruv qarorlarini qabul qilish jarayoni bo‘yicha savollar berishdi.
Mazkur seminar-trening ishtirokchilarga biznes boshqaruvi sohasidagi bilimlarini mustahkamlash, innovatsion yondashuvlarni o‘zlashtirish va raqobatbardosh faoliyat yuritish ko‘nikmalarini rivojlantirish imkonini berdi.

A seminar-training on "Business Management: Problems, Effectiveness and Competitiveness" was held at the Graduate School of Business and Entrepreneurship
04-03-2026 | 455
#GSBE #GraduateSchool #Trening #BusinessManagement
Hasan Mamasaidov, an entrepreneur with many years of practical experience, founder of "Ofis-Market", "MFaktor" and "Dekos" companies, as well as professors-teachers of the "Business Management and Entrepreneurship (MBA)" department, shared their experience and knowledge on effective business management with the listaners.
During the event, issues of identifying and analyzing pressing problems encountered in the business management process, applying modern management methods and implementing mechanisms to increase efficiency were widely discussed.
The meeting included a detailed exchange of views on developing strategies to ensure competitiveness, combining theoretical knowledge with practical experience and forming new management skills.
The listeners showed great interest in the topic, expressed their opinions on the presented examples based on real business experience and asked questions about performance indicators and the management decision-making process.
This seminar-training allowed participants to strengthen their knowledge in business management, master innovative approaches and develop competitive skills.