Biznes va tadbirkorlik oliy maktabida “Biznesni boshqarish: muammolar, samaradorlik va raqobatbardoshlik” mavzusida seminar-trening bo‘lib o‘tdi
04-03-2026 | 457
#GSBE #GraduateSchool #Trening #BusinessManagement
Seminar-treningda ko‘p yillik amaliy tajribaga ega tadbirkor, Office-Market, MFaktor va Dekos kompaniyalari asoschisi Hasan Mamasaidov va “Biznesni boshqarish va tadbirkorlik (MBA)” kafedrasi professor-o‘qituvchilari tinglovchilar bilan biznesni samarali boshqarish masalalari yuzasidan o‘z tajriba va bilimlari bilan o‘rtoqlashishdi.
Tadbir davomida biznesni boshqarish jarayonida uchraydigan dolzarb muammolarni aniqlash va tahlil qilish, zamonaviy boshqaruv usullarini qo‘llash, samaradorlikni oshirish mexanizmlarini amaliyotga joriy etish masalalari keng yoritildi.
Uchrashuvda raqobatbardoshlikni ta’minlash strategiyalarini ishlab chiqish, nazariy bilimlarni amaliy tajriba bilan uyg‘unlashtirish va yangi boshqaruv ko‘nikmalarini shakllantirish yuzasidan atroflicha fikr almashishdi.
Tinglovchilar mavzuga katta qiziqish bildirishdi, real biznes tajribasi asosida keltirilgan misollar yuzasidan o‘z fikrlarini bayon etishdi, samaradorlik ko‘rsatkichlari va boshqaruv qarorlarini qabul qilish jarayoni bo‘yicha savollar berishdi.
Mazkur seminar-trening ishtirokchilarga biznes boshqaruvi sohasidagi bilimlarini mustahkamlash, innovatsion yondashuvlarni o‘zlashtirish va raqobatbardosh faoliyat yuritish ko‘nikmalarini rivojlantirish imkonini berdi.

В Высшей школе бизнеса и предпринимательства состоялся семинар-тренинг на тему «Управление бизнесом: проблемы, эффективность и конкурентоспособность»
04-03-2026 | 456
Предприниматель с многолетним практическим опытом, основатель компаний «Office-Market», «MFaktor» и «Dekos» Хасан Мамасаидов, а также профессора и преподаватели кафедры «Управление бизнесом и предпринимательство (MBA)» поделились со слушателями своим опытом и знаниями по вопросам эффективного управления бизнесом.
В ходе мероприятия были широко освещены вопросы выявления и анализа актуальных проблем, встречающихся в процессе управления бизнесом, применения современных методов управления и внедрения механизмов повышения эффективности.
Встреча включала подробный обмен мнениями о разработке стратегий обеспечения конкурентоспособности, сочетании теоретических знаний с практическим опытом и формировании новых управленческих навыков.
Слушатели проявили большой интерес к теме, высказали своё мнение по представленным примерам, основанным на реальном бизнес-опыте и задали вопросы о показателях эффективности и процессе принятия управленческих решений.
Данный семинар-тренинг позволил участникам укрепить свои знания в области управления бизнесом, освоить инновационные подходы и развить конкурентоспособные навыки.