#GSBE #GraduateSchool #MasterClass #Budget #Uzbekistan2030
Sizlarni O‘zbekiston Respublikasi byudjet jarayoni, "O‘zbekiston – 2030" strategiyasida 2026-yil uchun iqtisodiy islohotlarning asosiy yo‘nalishlari mavzusida mahorat darsiga taklif etamiz.
Mahorat darsi Artiqov Baxtiyorjon Mahkamovich - O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Qonunchilik palatasi Byudjet va iqtisodiy masalalar qo‘mitasi raisining o‘rinbosari tomonidan olib boriladi.
Mahorat darsida quyidagilarga alohida e’tibor qaratiladi:
• 2026-yil Davlat byudjetining asosiy ko‘rsatkichlari;
• Byudjet jarayonining bosqichlari va shaffoflik masalalari;
• “O‘zbekiston – 2030” strategiyasi doirasidagi ustuvor iqtisodiy yo‘nalishlar;
• Soliq-byudjet siyosatini takomillashtirish va fiskal barqarorlik;
• Davlat xarajatlari samaradorligini oshirish masalalari.
Sana: 24-fevral, 2026-yil Vaqti: 19:00 Manzil: Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi. Toshkent shahri, Mirobod tumani, Mirobod ko‘chasi, 25-uy. (5-qavat, 4-auditoriya) Telefon: +998 71 239-03-17

Приглашаем вас на мастер-класс по бюджетному процессу Республики Узбекистан, основным направлениям экономических реформ на 2026 год в рамках стратегии «Узбекистан – 2030».
Мастер-класс проведет Артиков Бахтиёржон Махкамович – заместитель председателя Комитета по бюджетно-экономическим вопросам Законодательной палаты Олий Мажлиса Республики Узбекистан.
На мастер-классе будет уделено особое внимание следующим темам:
- Ключевые показатели Государственного бюджета на 2026 год;
- Этапы бюджетного процесса и вопросы прозрачности;
- Приоритетные экономические направления в рамках стратегии «Узбекистан – 2030»;
- Совершенствование налогово-бюджетной политики и фискальной стабильности;
- Вопросы повышения эффективности государственных расходов.
Дата: 24 февраля 2026 г. Время: 19:00 Адрес: Высшая школа бизнеса и предпринимательства. г. Ташкент, Мирабадский район, улица Мирабад, дом 25 (5 этаж, аудитория 4) Телефон: +998 71 239-03-17