Biznes va tadbirkorlik oliy maktabida magistratura mutaxassisliklari (MBA-Moliyа, Global menejment va Tashkiliy liderlik) tinglovchilari uchun “Soliqlarni optimallashtirish” mavzusida seminar-trening bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda United Tax Advisors (UTAX), UTAX Academy, O‘rtak Global, UTAX Group System, Alliance Business Club asoschisi Murod Muxamedjanov ma’ruzachi sifatida ishtirok etdi.
Tinglovchilarga soliq qonunchiligining amaldagi holati, so‘ngi yillarda kiritilgan o‘zgarish, qo‘shimchalar va ularning amaliyotga ta’siri haqida kengroq ma’lumot berildi. Soliqlarni qonuniy va samarali tarzda optimallashtirish bo‘yicha to‘g‘ri yondashuvlar, strategiyalar hamda keng tarqalgan xatolar tahlil qilindi.
Mashg‘ulot jarayonida nazariy bilimlar amaliy misollar bilan mustahkamlanib, real vaziyatlar asosida tushuntirishlar berildi. Tinglovchilar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob olishdi va soliq hisobotlarini to‘g‘ri yuritish, xatolarning oldini olish va moliyaviy xavflarni kamaytirish bo‘yicha foydali tavsiyalarga ega bo‘lishdi.
Bunday interaktiv mashg‘ulotlar tinglovchilarga nazariy bilimlarini amaliyot bilan mustahkamlash, innovatsion yondashuvlarni o‘rganish va boshqaruv ko‘nikmalarini rivojlantirish imkonini beradi.

Был организован семинар-тренинг на тему «Оптимизация налогов»
В Высшей школе бизнеса и предпринимательства для слушателей магистерских программ (MBA - Финансы, Глобальный менеджмент и Организационное лидерство) состоялся семинар-тренинг на тему «Оптимизация налогов».
В качестве спикера на мероприятии принял участие основатель компаний United Tax Advisors (UTAX), UTAX Academy, O‘rtak Global, UTAX Group System, Alliance Business Club Мурод Мухамеджанов.
Слушателям была предоставлена более подробная информация о действующем налоговом законодательстве, изменениях и дополнениях, внесённых в последние годы, а также о их влиянии на практику. Были рассмотрены правильные подходы и стратегии законной и эффективной оптимизации налогов, а также проанализированы распространённые ошибки.
В процессе занятия теоретические знания закреплялись на практических примерах и объяснялись на основе реальных ситуаций. Слушатели получили ответы на интересующие их вопросы и полезные рекомендации по правильному ведению налоговой отчетности, предотвращению ошибок и снижению финансовых рисков.
Подобные интерактивные занятия позволяют слушателям закреплять теоретические знания на практике, осваивать инновационные подходы и развивать управленческие навыки.