Biznes va tadbirkorlik oliy maktabining Toshkent viloyati hududiy filiali tomonidan mahorat darslari tashkil etildi
12-02-2026 | 212
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 14-martdagi “Oila va xotin-qizlarni qo‘llab-quvvatlash tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 103-sonli qaroriga muvofiq har yili “Ayollar daftari”ga kiritilgan va ehtiyojmand xotin-qizlarning 50 ming nafarini Toshkent viloyatidagi dam olish maskanlariga yuborib, ularga psixologik yordam koʻrsatish va tadbirkorlik koʻnikmalarini shakllantirish boʻyicha motivatsion seminarlar tashkil etish belgilangan.
Ushbu qaror doirasida joriy yilning 12-fevral kuni Biznes va tadbirkorlik oliy maktabining Toshkent viloyati filiali tomonidan tadbirkorlik ko‘nikmalarini shakllantirishga qaratilgan mahorat darslari o‘tkazildi.

Ташкентский областной филиал Высшей школы бизнеса и предпринимательства организовал мастер-классы
В соответствии с Постановлением Президента Республики Узбекистан № 103 от 14 марта 2025 года «О мерах по дальнейшему совершенствованию системы поддержки семьи и женщин» предусмотрено ежегодно направлять 50 тысяч женщин из числа включенных в «Женскую тетрадь» и нуждающихся в поддержке, в зоны отдыха Ташкентской области, организовывать оказание им психологической помощи, а также мотивационные семинары по формированию у них предпринимательских навыков.
В рамках данного постановления 12 февраля текущего года Ташкентский областной филиал Высшей школы бизнеса и предпринимательства провел мастер-классы, направленные на формирование предпринимательских навыков.