Biznes va tadbirkorlik oliy maktabining Toshkent viloyati hududiy filiali tomonidan mahorat darslari tashkil etildi
12-02-2026 | 212
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 14-martdagi “Oila va xotin-qizlarni qo‘llab-quvvatlash tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 103-sonli qaroriga muvofiq har yili “Ayollar daftari”ga kiritilgan va ehtiyojmand xotin-qizlarning 50 ming nafarini Toshkent viloyatidagi dam olish maskanlariga yuborib, ularga psixologik yordam koʻrsatish va tadbirkorlik koʻnikmalarini shakllantirish boʻyicha motivatsion seminarlar tashkil etish belgilangan.
Ushbu qaror doirasida joriy yilning 12-fevral kuni Biznes va tadbirkorlik oliy maktabining Toshkent viloyati filiali tomonidan tadbirkorlik ko‘nikmalarini shakllantirishga qaratilgan mahorat darslari o‘tkazildi.

Master classes were organized by the Tashkent Regional Branch of the Graduate School of Business and Entrepreneurship
12-02-2026 | 202
In accordance with Resolution No. 103 of the President of the Republic of Uzbekistan dated March 14, 2025, “On Measures to Further Improve the System for Supporting Families and Women,” it is stipulated that every year 50,000 needy women, included in the “Women’s Register,” are to be sent to recreational facilities in the Tashkent region, where they will receive psychological support and participate in motivational seminars aimed at developing entrepreneurial skills.
Within the framework of this decree, on February 12 of this year, the Tashkent Regional Branch of the Graduate School of Business and Entrepreneurship held master classes focused on developing entrepreneurial skills.