#GSBE #GraduateSchool #Visit #SouthKorea #SolBridge
Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi delegatsiyasi “SolBridge International School of Business” oliygohiga tashrif buyurdi. Janubiy Koreyada nufuzli xalqaro biznes maktabi sifatida tan olingan ushbu ta’lim muassasasida o‘quv jarayonlari, zamonaviy auditoriyalar, dars mashg‘ulotlari hamda kutubxona faoliyati bilan yaqindan tanishildi. Shuningdek, xalqaro reytinglarda e’tirof etilgan ta’lim modeli va amaliyotga yo‘naltirilgan o‘quv dasturlari bo‘yicha batafsil ma’lumot berildi.
Uchrashuv davomida tomonlar O‘zbekistondagi turli soha mutaxassislarining Janubiy Koreya tajribasini o‘rganishga qaratilgan qisqa muddatli o‘quv dasturlarini tashkil etish, shuningdek talabalar va professor-o‘qituvchilar almashinuvi, ikki diplomli magistratura dasturlarini yo‘lga qo‘yish, hamda Executive MBA kabi ilg‘or boshqaruv dasturlarini bosqichma-bosqich joriy etish masalalari yuzasidan muzokaralar olib bordilar.
Suhbat davomida joriy yilning aprel oyidan boshlab hamkorlikning dastlabki bosqichi doirasida malaka oshirishga yo‘naltirilgan qisqa muddatli o‘quv dasturlarini amalga oshirish bo‘yicha kelishuvga erishildi.

Визит в одну из ведущих международных бизнес-школ Южной Кореи - SolBridge International School of Business
Делегация Высшей школы бизнеса и предпринимательства посетила университет «SolBridge International School of Business». В этом учебном заведении, признанном в Южной Корее как престижная международная бизнес-школа, делегация подробно ознакомилась с учебным процессом, современными аудиториями, занятиями и деятельностью библиотеки. Также была представлена подробная информация об образовательной модели, получившей признание в международных рейтингах и практико-ориентированных учебных программах.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы организации краткосрочных образовательных программ, направленных на изучение южнокорейского опыта специалистами различных отраслей Узбекистана, а также запуск программ обмена студентами и профессорско-преподавательским составом, реализацию программ двойного диплома в магистратуре и поэтапное внедрение передовых управленческих программ, таких как Executive MBA.
В ходе беседы была достигнута договорённость о реализации с апреля текущего года первого этапа сотрудничества, предусматривающего проведение краткосрочных программ повышения квалификации.
Отмечено, что данные соглашения будут способствовать развитию долгосрочного академического сотрудничества между высшими учебными заведениями двух стран, внедрению международного опыта в образовательный процесс и повышению качества подготовки управленческих кадров.