2025/2026 o‘quv yili magistratura (MBA, MS) mutaxassisliklari bo‘yicha qishki qabul test sinovlarida muvaffaqiyatli ishtirok etgan nomzodlar diqqatiga!
02-02-2026 | 581
#GraduateSchool #Admission #Test #Results #MS #MBA
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi Qabul komissiyasi va O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Bilim va malakalarni baholash agentligi tomonidan o‘tkazilgan test sinovlari natijalari hamda belgilangan qabul kvotalariga asosan magistratura bosqichining kechki ta’lim shakliga kirish imtihonlari natijalarini e’lon qiladi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining PF-76-sonli Farmoni 7-(b) bandiga muvofiq 2025/2026 o‘quv yilidan boshlab oliy ta’lim tashkilotlarining muqobil ta’lim shakllari bo‘yicha umumiy qabul kvotasini kunduzgi ta’lim shakli qabul natijasining 50 foizidan oshirishga yo‘l qo‘yilmaydi.
Test sinovlaridan muvaffaqiyatli o'tgan ishtirokchilar ro'yxati (https://gsbe.uz/uz/admission-results)
To‘plangan ballar bo‘yicha batafsil ma'lumotlar e-tinglovchi.gsbe.uz platformasidagi shaxsiy kabinetingizda joylashtirildi.

Вниманию кандидатов, успешно принявших участие в тестовых испытаниях зимнего приёма по направлениям магистратуры (MBA, MS) на 2025/2026 учебный год!
02-02-2026 | 584
Приемная комиссия Высшей школы бизнеса и предпринимательства при Кабинете Министров Республики Узбекистан объявляет результаты тестовых испытаний, проведенных Агентством по оценке знаний и квалификаций при Министерстве высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан и результаты вступительных экзаменов на вечернюю форму обучения в магистратуру на основе установленных квот приема.
В соответствии с пунктом 7-(б) Указа Президента Республики Узбекистан № УП-76 начиная с 2025/2026 учебного года в высших образовательных организациях не допускается превышать общую квоту приема по альтернативным формам обучения 50 процентов результатов приема по очной форме обучения
Список участников, успешно прошедших тестирование (https://gsbe.uz/ru/admission-results)
Подробная информация о набранных баллах размещена в вашем личном кабинете на платформе e-tinglovchi.gsbe.uz.