2025/2026 o‘quv yili uchun magistratura mutaxassisliklariga qishki qabul jarayonlari davom etmoqda
Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi zamonaviy mutaxassislarni tayyorlash maqsadida 2025/2026 o‘quv yili uchun magistratura bosqichiga qishki qabul jarayonlari davom etayotganini ma'lum qiladi.
Qabul quyidagi magistratura mutaxassisliklari bo‘yicha amalga oshirilmoqda:
- MSc Loyiha boshqaruvi (Kunduzgi)
- MBA Moliya (Kunduzgi va kechki)
- MBA Raqamli iqtisodiyot (Kunduzgi va kechki)
Magistratura (MBA, MSc) mutaxassisliklariga kirish imtihonlari suxbat jarayonida eng ko‘p so‘raladigan savollar ro‘yxati hamda test sinovlari bosqichidagi kalit so‘zlari bilan ushbu havola orqali tanishishingiz mumkin.
Dars jarayonlari tajribali professor-o‘qituvchilar tomonidan o‘zbek va rus tillarida olib boriladi.Shuningdek, tinglovchilar o‘quv jarayonlarida xalqaro amaliyot, tajriba almashinuvi va stajirovkalarda ishtirok etish imkoniyatiga ega bo‘ladilar.

Продолжается зимний приём в магистратуру на 2025/2026 учебный год
Высшая школа бизнеса и предпринимательства объявляет о продолжении зимнего приёма на магистерские программы на 2025/2026 учебный год с целью подготовки современных и конкурентоспособных специалистов.
Приём осуществляется по следующим магистерским направлениям:
- MSc Проектное управление (дневная форма обучения)
- MBA Финансы (дневная и вечерняя формы обучения)
- MBA Цифровая экономика (дневная и вечерняя формы обучения)
Вы можете ознакомиться со списком наиболее часто задаваемых вопросов во время собеседования на вступительных экзаменах в магистратуру (MBA, MSc) и ключевыми словами на этапе тестовых испытаний по этой ссылке.
Учебный процесс проводится опытными профессорами и преподавателями на узбекском и русском языках. Также слушатели имеют возможность участвовать в международных практиках, программах обмена опытом и стажировках.