Biznes va tadbirkorlik oliy maktabida bitiruvchilar uchun yana bir muhim lahza
Kuni kecha Oliy biznes maktabida MBA Global Management, MBA Moliya, MSc Loyiha boshqaruvi hamda MBA IT Business (ikki diplom) mutaxassisliklari bitiruvchilariga diplomlarni tantanali ravishda topshirish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Diplomlar bitiruvchilarga Oliy biznes maktabi rahbariyati va tegishli kafedra mudirlari tomonidan topshirildi. Tadbir davomida bitiruvchilarning bilimga chanqoqligi, mas’uliyati va kasbiy salohiyati alohida e’tirof etildi.
Oliy biznes maktabi vakillari bitiruvchilarni muhim bosqichni muvaffaqiyatli yakunlagani bilan tabriklab, ularning kelgusida malakali mutaxassis va yetuk menejer sifatida faoliyat olib borishlariga ishonch bildirdilar hamda ularga yangi imkoniyatlar, yuksak marralar va katta muvaffaqiyatlar tiladilar.
Bitiruvchilarimizni yana bir bor tabriklaymiz va kelgusidagi faoliyatlarida ulkan zafarlar tilaymiz!

Another important milestone for graduates at the Graduate School of Business and Entrepreneurship
Yesterday, a ceremonial diploma awarding ceremony was held at the Graduate School of Business for graduates of the MBA Global Management, MBA Finance, MSc Project Management, and MBA IT Business (Dual Degree) programs.
Diplomas were presented to the graduates by the leadership of the Graduate School of Business and heads of the relevant departments. During the ceremony, the graduates’ commitment to learning, sense of responsibility, and strong professional potential were especially recognized.
Representatives of the Graduate School of Business congratulated the graduates on successfully completing this important stage of their academic journey, expressed confidence that they would continue their professional careers as highly qualified specialists and effective managers, and wished them new opportunities, ambitious goals, continuous development, and great success.
We once again congratulate our graduates and wish them outstanding achievements and great victories in their future professional endeavors!