Meliyev Voxidjon Pulatovichning iqtisodiyot fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi to‘g‘risida
01-12-2025 | 237
Meliyev Voxidjon Pulatovichning 08.00.16 – “Raqamli iqtisodiyot va xalqaro raqamli integratsiya” ixtisosligi bo‘yicha “Sanoat korxonalari faoliyatini raqamlashtirish samaradorligini baholash (Kimyo sanoati korxonalari misolida)” mavzusidagi iqtisodiyot fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiya ishi himoyasi O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik Oliy maktabi huzuridagi DSc.19/04.07.2023.1.88.01 raqamli Ilmiy kengashning 2025-yil 03-dekabr kuni soat 16:00 dagi majlisida bo‘lib o‘tadi.

On the defense of the dissertation for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Economic Sciences by Meliyev Voxidjon Pulatovich
01-12-2025 | 235
The defense of the dissertation by Meliyev Vokhidjon Pulatovich for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Economics, specialty 08.00.16 – “Digital economy and international digital integration,” on the topic “Evaluation of the efficiency of digitalization of industrial enterprises (based on the example of chemical industry enterprises)” will take place at the meeting of the Scientific Council DSc.19/04.07.2023.1.88.01 under the Graduate school of business and entrepreneurship under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan on december 3, 2025, at 16:00.
Zoom: https://zoom.us/j/93854353694?pwd=JICdk4knxqd9YKKhoxs9dkxW8PxHe4.1
Address: 100060, Tashkent, Mirobod Street, Building 25. Graduate School of Business and Entrepreneurship.