“O‘zbekistonda zamonaviy elektron tijoratning rivojlanayotgan yo‘nalishlari, marketpleyslarda ishlash, birja savdolari va davlat xaridlarida ishtirok etish” mavzusida qisqa muddatli o‘quv kursi
27-11-2025 | 224
#GSBE #GraduateSchool #Ecommerce #Study
Biznes va tadbirkorlik oliy maktabida “O‘zbekistonda zamonaviy elektron tijoratning rivojlanayotgan yo‘nalishlari, marketpleyslarda ishlash, birja savdolari va davlat xaridlarida ishtirok etish” mavzusida qisqa muddatli o‘quv kursi bo‘lib o‘tadi.
Kurs dasturi elektron tijorat sohasida samarali faoliyat yuritishning zamonaviy vositalari va amaliy jihatlarini o‘rganishga yo‘naltirilgan.
O‘quv kursida quyidagi yo‘nalishlariga e’tibor beriladi:
-elektron savdo platformalari ekotizimi va uning ishlash tamoyillari;
-raqamli platformalardagi jarayonlarni boshqarish;
-elektron tijoratda marketingning o‘rni va ahamiyati;
-tranzaksiyalar tuzilmasi va elektron to‘lov tizimlari;
-davlat elektron xarid tizimlari va ular bilan samarali ishlash bo‘yicha amaliy ko‘nikmalar.
Dasturimiz mehmon maruzachisi Kamoljon Pazliyev. Elektron tijorat hamda Wildberries platformasi bo‘yicha katta tajribaga ega mutaxassis.

Краткосрочный учебный курс на тему "Развивающиеся направления современной электронной коммерции в Узбекистане, работа на маркетплейсах, участие в биржевых торгах и государственных закупках"
27-11-2025 | 225
В Высшей школе бизнеса и предпринимательства пройдет краткосрочный учебный курс на тему "Развивающиеся направления современной электронной коммерции в Узбекистане, работа на маркетплейсах, участие в биржевых торгах и государственных закупках".
Программа курса направлена на изучение современных инструментов и практических аспектов эффективной деятельности в сфере электронной коммерции.
В учебном курсе особое внимание будет уделено следующим направлениям:
- экосистема платформ электронной коммерции и принципы ее функционирования;
- управление процессами на цифровых платформах;
- роль и значение маркетинга в электронной коммерции;
- структура транзакций и электронные платежные системы;
- практические навыки по государственным электронным системам закупок и эффективной работе с ними.
Гость нашей программы — Камолжон Пазлиев. Специалист с большим опытом в электронной коммерции и на платформе Wildberries.
Дата: 9-12 декабря 2025 г.
Время: 10:00-16:00
Адрес: Высшая школа бизнеса и предпринимательства, (г.Ташкент, Мирабадский район, улица Мирабад, 25).